Darmowe warsztaty, które są szansą na lepszą pracę. Warto się zgłaszać

2019.02.04 11:26
Urząd pracy zaprasza wszystkie osoby, które nie mają zatrudnienia i szukają swojej ścieżki zawodowej, do wzięcia udziału w darmowych warsztatach. To szansa na znalezienie pracy marzeń.
Darmowe warsztaty, które są szansą na lepszą pracę. Warto się zgłaszać
Fot: pixabay.com

Co miesiąc Urząd Pracy w Białymstoku wychodzi na przeciw osobom bezrobotnym, próbując zachęcić je do jeszcze większej aktywności w poszukiwaniu pracy. Przydatne informacje, których udzielają specjaliści, mają ułatwić znalezienie wymarzonego pracodawcy. Eksperci wyjaśniają uczestnikom, jakie błędy przez nich popełniane są często powodem tego, że nie mogą znaleźć pracy, w której by się spełniali.

Jak skutecznie szukać pracy?

Pierwsze spotkanie dotyczy właśnie "Bycia skutecznym w poszukiwaniu pracy". Szkolenie odbędzie się 20 lutego. Wówczas prowadzący pokażą, jakie są zasady pisania CV i listu motywacyjnego, jakie błędy najczęściej pojawiają się w dokumentach aplikacyjnych (co często przekreśla szansę na udział w dalszej rekrutacji). W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się też ze sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami na dane stanowisko i dowiedzą się, jakie są metody selekcji i rekrutacji. Będzie też poruszony temat przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz przeanalizowane zostaną najczęściej zadawane wówczas pytania.

Trzeba umieć zredukować swój stres

Kolejne warsztaty pt. "Zredukuj stres" odbędą się 21 lutego. Przez kilka godzin prelegenci będą omawiali rolę stresu w życiu człowieka. Okazuje się, że nerwy często uniemożliwiają nam np. zaprezentowanie swoich możliwości i przekreślają szansę na pracę marzeń. Eksperci przeanalizują więc z uczestnikami szkolenia postawy życiowe i pokażą, jakie są techniki relaksacji oraz inne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Potencjał zawodowy i osobisty

W dniach 25 i 26 lutego chętni mogą wziąć udział w spotkaniu, gdzie będą "Odkrywać swój potencjał zawodowy i osobisty". Okazuje się, że wielokrotnie sami nie jesteśmy świadomi swoich możliwości. Podczas szkolenia chętni będą mogli więc je odkryć oraz nauczyć się, jak je wykorzystać na rynku pracy, nauczą się kształtować aktywne postawy i dowiedzą się, jak świadomie kierować swoimi decyzjami oraz drogą zawodową.

Wszystko o asertywności

Ostatnie organizowane w lutym warsztaty dotyczą "Asertywności bez tajemnic". Najpierw prowadzący skupią się na pojęciu asertywności, później rozpoznają zachowania asertywne, by na koniec nauczyć uczestników budowania postawy i technik asertywnych.

Informacje i zapisy: telefonicznie 85 74 97 244 albo osobiście – Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22 - pokój nr 4 i 10. Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Każdy może wziąć udział w dowolnej liczbie spotkań.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1223 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39