Delegaci Europejskiego Parlamentu Młodzieży obradują na Uniwersytecie w Białymstoku

2015.08.30 00:00
Aż 60 delegatów z 11 krajów przyjechało do Białegostoku, by wziąć udział w sesji regionalnej Europejskiego Parlamentu Młodzieży.
Delegaci Europejskiego Parlamentu Młodzieży obradują na Uniwersytecie w Białymstoku
Fot: UwB

Spotkanie trwa od piątku (28.08) do niedzieli (30.08). Rozpoczęło się od wzajemnego poznania i teambuilding'u. Przez pierwsze dwa dni młodzież pracowała w grupach, ostatniego odbędą się obrady plenarne.

Celem spotkań jest wymiana poglądów na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne pomiędzy młodymi ludźmi z Europy. Młodzież porusza zagadnienia dotyczące m.in. terroryzmu, nielegalnej imigracji z Afryki czy polityki międzynarodowej.

Obrady odbywają się na nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku. Jak informują organizatorzy – chcieli zaprezentować rówieśnikom z innych europejskich krajów przykład bardzo nowoczesnej infrastruktury polskich uczelni.

Europejski Parlament Młodzieży współpracował dotychczas z białostockim uniwersytetem przy realizacji innych przedsięwzięć, dlatego na miejsce obecnych obrad wybrano tę uczelnię.

Europejski Parlament Młodzieży jest platformą edukacji obywatelskiej, wymiany poglądów i opinii oraz spotkań międzykulturowych. Istnieje od 1987 r. Celem spotkań jest zachęcenie młodych ludzi do rozmów na temat przyszłości Europy oraz życia społecznego i politycznego swojego regionu, kraju i kontynentu.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1053 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39