Depresja, leczenie depresji Białystok - Pracownia Integra

dodane dnia: 2019-11-22 przez: Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji INTEGRA mgr Barbara Żukowska, K. Dallemura-Grześ, W. Kujawa-Brzezińska s.c.
Termin promocji: 2019-11-22 - 2039-11-22
Leczenie depresji, które prowadzimy w Pracowni Integra w Białymstoku, opiera się na najnowszych wynikach badań klinicznych, zgodnie z którymi szkoleni są nasi terapeuci. U nas znajdziesz specjalistów, którzy są odpowiednio przygotowani do towarzyszenia swoim Pacjentom w walce z depresją. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://pracowniaintegra.pl/

Depresja depresji nierówna

Depresją nazywamy stan psycho-fizyczny, którego symptomy wiążą się z długotrwałym przygnębieniem i smutkiem, a towarzyszą temu uczucie osłabienia, zmęczenia organizmu. Terapeuci mówią tu o zaburzeniu nastroju, które może mieć charakter epizodyczny lub nawracający. Z kolei w zależności od czasu trwania objawów można mieć do czynienia ze stanem ostrym lub przewlekłym.

Na obraz zespołu depresyjnego składają się następujące objawy: spadek samooceny, zaufania, szacunku do siebie, nieuzasadnione wyrzuty sumienia i poczucie winy, myśli rezygnacyjne, myśli samobójcze, spadek aktywności, utrata apetytu, wagi, zaburzenia snu, kłopoty z funkcjami poznawczymi.

Stany depresyjne wymagają konsultacji ze specjalistą już na wczesnym etapie ich wystąpienia, by powstrzymać ich pogłębianie się.

Leczenie depresji dobieramy do jej nasilenia

Depresja, jako choroba przybierająca różne stopnie nasilenia, wymaga skoordynowanego leczenia w postaci psychoterapii, w zaawansowanych przypadkach skojarzonej z farmakoterapią. W trakcie terapii wykorzystuje się metody psychoanalityczne, na przykład psychoterapię psychodynamiczną, pozwalające na zidentyfikowanie przyczyn wystąpienia stanu depresyjnego. Proces ten umożliwia wprowadzenie trwałych zmian w zachowaniu Pacjenta.

Zapraszamy – w Pracowni Integra odzyskają Państwo chęć do życia.

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39