Dieta standardowa, a może dla sportowców? Czysta Micha oferuje cateringi dla każdego

2021.09.13 07:59
Idealnie wymierzone makroskładniki w diecie, pozwalają dużo łatwiej osiągnąć zamierzone efekty. Jednak ich liczenie łatwe nie jest. Dlatego z pomocą przychodzi Catering Dietetyczny Czysta Micha, który w swojej ofercie ma diety zarówno dla sportowców, jak i standardowe dla osób chcących jeść zdrowo, a przy okazji smacznie.
Dieta standardowa, a może dla sportowców? Czysta Micha oferuje cateringi dla każdego
Fot: Catering Czysta Micha

Specjaliści pomogą w osiągnięciu celu

Czysta Micha to określenie używane w sporcie na posiłki, które są bez zbędnych ulepszaczy, cukru czy niezdrowych tłuszczów, a składają się z wysoko odżywczych, świeżych produktów. Właśnie ta koncepcja tworzy fundament białostockiej firmy Catering Dietetyczny Czysta Micha.

- Jesteśmy pierwszym cateringiem, który powstaje przy współdziałaniu aż 4 specjalistów. Na pokładzie Czystej Michy znajdziemy dietetyka ze specjalnością psychodietetyka, farmaceutę specjalizującego się w leczeniu dietą, trenera układającego diety dla sportowców oraz mistrzowsko komponującego to wszystko w całość szefa kuchni. Ogromna wiedza na temat żywienia całego sztabu sprawia, że jedzenie jest zdrowe i będzie przynosiło efekty, w zależności od postawionego celu – zapewnia właścicielka Cateringu Dietetycznego Czysta Micha, Izabella Ostaszewska.

Posiłki komponowane są pod okiem utytułowanego zawodnika klasy PRO - najwyższej rangi w kulturystyce na świecie Mariusza Tomczuka, który jako doświadczony i wieloletni sportowiec doskonale wie, jak powinien wyglądać idealny catering.

- Catering to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. Każdy z nas jest teraz mocno "zabiegany" i liczymy się z każdą minutą naszego czasu. Catering przygotuje nam posiłki, dostarczy pod same drzwi. Do nas należy tylko zjedzenie tych posiłków. Plusem jest też różnorodność otrzymywanych posiłków. Kucharze stają na rzęsach, żeby przygotować smaczne i niestandardowe niekiedy dania. Czy może być coś jeszcze prostszego? - pyta retorycznie Tomczuk.

Proporcje makroskładników

Warto jednak wiedzieć, że prawidłowe ułożenie diety wymaga od nas nie tylko czasu, ale i wiedzy. Muszą zostać zachowane odpowiednie proporcje makroskładników. Osoby trenujące, zwłaszcza sporty siłowe potrzebują więcej białka.

- Białko jest najważniejszym elementem budowy naszych mięśni, żeby rosły, musimy dostarczać odpowiednie ilości protein. Ponadto współmierna ilość białek w organizmie przyspiesza regenerację mięśni. Są one również częścią składową przeciwciał, które chronią nas przed rożnymi wirusami i bakteriami - tłumaczy Mariusz Tomczuk.

Wbrew pozorom, żeby schudnąć trzeba jeść, a zbytnie ograniczanie spożywanych kalorii rozregulowuje metabolizm.

- Odmierzając produkty na tzw. "oko" możemy się nieźle przeliczyć. Przykładem może być zwykła kromka chleba z masłem. W zależności od ich wag możemy zjeść 80 kcal lub nawet 150 kcal. Aby mieć pewność, że jesteśmy w deficycie kalorycznym na diecie musimy się zatem uzbroić w cierpliwość, albo oddać to zaufanemu cateringowi dietetycznemu, który sam zajmie się szacowaniem kaloryczności posiłków, dopasowanych do naszych potrzeb i celów - wyjaśnia psychodietetyk, Magdalena Mickiewicz-Kulesza.

Jak wygląda przeliczanie na makroskładniki?

- Przeliczanie dla osoby doświadczonej to nic trudnego. Początkujący nie wiedzą od czego zacząć. Wystarczy znać rozkład makroskładników danego produktu, czyli ilość białka, węglowodanów i tłuszczy, a potem dopasować ilość do swojego zapotrzebowania w danym posiłku - informuje Mariusz Tomczuk.

Dieta Standard i Dieta Sportowa

Czysta Micha ma w swojej ofercie Dietę Sportową dla osób aktywnych fizycznie oraz Dietę Standard dla osób, które zwyczajnie wolą polegać na wiedzy fachowców, nie mają czasu na liczenie i gotowanie, bądź tego po prostu nie lubią.

Dieta Sportowa pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników w krótszym czasie. Zawiera najwięcej białka ze wszystkich dostępnych diet w ofercie, w związku z czym dedykowana jest sportowcom, jak i wszystkim osobom, które trenują i chcą zbudować masę mięśniową. Powstała przy udziale i dla sportowców. Czysta Micha swoją działalność rozpoczęła od tworzenia diet sportowych i początkowo catering dedykowany był właśnie osobom aktywnym fizycznie.

Natomiast Dieta Standard jest nowością, która została wprowadzona w sierpniu. Przeznaczona jest dla osób, które chcą jeść zdrowo, a nie potrafią lub nie mają czasu gotować codziennie pełnowartościowych posiłków.

W przypadku obu powyższych diet, można wybrać jedną z pięciu dostępnych opcji kaloryczności: 1200, 1500, 2000, 2500 lub 3000 kcal. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.czystamicha.com

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1156 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39