Diler narkotyków zatrzymany. Może trafić na 10 lat do więzienia

2023.01.18 12:00
Kryminalni z Bielska Podlaskiego zatrzymali mężczyznę, który posiadał narkotyki i nimi handlował. Najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
Diler narkotyków zatrzymany. Może trafić na 10 lat do więzienia
Fot: podlaska policja

Bielskim kryminalnym udało się ustalić, że 24-letni mieszkaniec powiatu bielskiego może posiadać narkotyki w miejscu zamieszkania. Podejrzenia te okazały się prawdziwe. Podczas przeszukania domu mężczyzny znaleziono szklane słoiki oraz foliowe torebki, które zawierały nieznaną substancję i susz. Wstępne badania wykazały, że są to marihuana, haszysz, mefedron i amfetamina.

Narkotyki były schowane w różnych miejscach, m.in. w zamrażarce, kotłowni oraz w plecaku. W szukaniu środków odurzających pomógł pies, który był specjalnie wyszkolony do wyszukiwania zapachu narkotyków. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli: 112 gramów marihuany, blisko 110 gramów mefedronu oraz mniejsze ilości amfetaminy i haszyszu. Łącznie 230 gramów narkotyków. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili też, że 24-latek wielokrotnie udzielał środków odurzających osobom trzecim. Robił to zarówno odpłatnie, jak i nieodpłatnie.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, usłyszał łącznie 7 zarzutów, z czego jeden dotyczył posiadania znacznej ilości narkotyków, pozostałe ich udzielania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz handel nimi grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39