DKF "GAG": film "Chleb i sól" i spotkanie z reżyserem

dodane dnia: 2023-01-23 przez: kul57
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
DKF "GAG": film "Chleb i sól" i spotkanie z reżyserem
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2023-01-31
Dyskusyjny Klub Filmowy "GAG" zaprasza na pokaz obsypanego nagrodami pełnometrażowego debiutu Damiana Kocura i spotkanie z reżyserem.

CHLEB I SÓL
31 stycznia, godz. 19:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5


Bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Maciej Białous

Chleb i sól
Polska 2022, 100′
reż. Damian Kocur


Tymoteusz, pianista – student warszawskiej Akademii Muzycznej, wraca do rodzinnego miasta na wakacje. Prowincjonalne miasteczko, jakich w Polsce wiele, to miejsce w którym czas się zatrzymał, szczególnie teraz w czasie upalnych wakacji. W mieście zostali koledzy Tymka i jego brat Jacek, również pianista, który jednak nie dostał się na Akademię Muzyczną i spędza czas z kolegami na osiedlu.

Pobyt w rodzinnym mieście to jedynie wakacyjny przystanek na zachód Europy, gdzie Tymoteusz otrzymał zagraniczne stypendium. Centralnym punktem spotkań lokalnej młodzieży jest nowo powstały bar z kebabem. Lokalna młodzież dobrze żyje z obcokrajowcami, są jednak drobne wyjątki. Z czasem konflikt między grupą pracowników a chłopakami z osiedla zaostrza się. U zastraszanych obcokrajowców zaczyna pojawiać się strach i poczucie zagrożenia.

Pełnometrażowy debiut Damiana Kocura zdobył Nagrodę Specjalną Jury na MFF w Wenecji, Nagrody Dziennikarzy, Jury Młodych i Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych na Festiwalu Filmowym w Gdyni, a także nagrody na Golden Orange Film Festival (Antalya), Festival Internacional de Cine de Gijón, na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Kairze i na gdańskim All About Freedom Festival!

Damian Kocur

Wielokrotnie nagradzany twórca krótkometrażowych fabuł i dokumentów, tłumacz. Absolwent Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jego filmy były prezentowane i nagradzane na festiwalach na całym świecie m.in. na AFI Docs, Camerimage, w Gdyni, Belgradzie i Cambridge. "Chleb i sól" to jego debiut pełnometrażowy.
Nominowany do Paszportów POLITYKI 2022 w kategorii Film!

Polecamy lokal
777 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39