Długi majowy weekend na sportowo

2019.04.30 14:15
Przejażdżki po Torze Wschodzący Białystok, zmagania lekkoatletów na Zwierzyńcu, kajakarskie zawody na Dojlidach - Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji na majówkę 2019 przygotował szereg atrakcji.
Długi majowy weekend na sportowo
Fot: BOSiR

Dużo wolnego to i mnóstwo wydarzeń

Osoby lubiące sport, które pierwsze dni maja zdecydują się spędzić w stolicy Podlasia, nie będą mogły narzekać na nudę. Przez cały długi majowy weekend otwarty będzie bowiem Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy, gdzie w godz. 9.00-18.00 można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego oferującej rowery wodne, kajaki, różnego rodzaju łodzie czy deski windsurfingowe. Na terenie obiektu dostępne są ponadto kijki do nordic walking, rowery miejskie, rowery górskie zarówno dla dzieci jak i dorosłych, place zabaw, siłowania na świeżym powietrzu, ścieżki spacerowe, a także miejsca do rozpalenia grilla oraz ogniska.

W sobotę (4.05) na dojlidzkim zalewie odbędą się dodatkowo zmagania kajakarzy w ramach imprezy zatytułowanej VI Memoriał Ireneusza Skowrońskiego – Międzynarodowe i Ogólnopolskie Regaty Kajakowe.

W trakcie majówki tradycyjnie będzie także coś dla zawodników i kibiców lekkoatletyki. W piątek (3.05) w godz. 14.00-18.00 na stadionie lekkoatletycznym w Zwierzyńcu zorganizowana zostanie bowiem 30. edycja Mityngu Solidarności z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.

Życiem tętnić będzie również Tor Wschodzący Białystok, gdzie w niedzielę (5.05) przeprowadzone zostaną motocyklowe sesje jazd swobodnych.

Co z basenami?

Przez całą majówkę do dyspozycji mieszkańców będzie też Pływalnia Sportowa mieszcząca się przy ul. Stromej. Z dobrodziejstw tego obiektu uda się skorzystać w godz. 6.00-22.00.

Warto jednak pamiętać, że od środy do piątku (1-3.05) zamknięte zostaną drzwi Pływalni Kameralnej (ul. Mazowiecka). Jeżeli chodzi o basen zlokalizowany przy ul. Włókienniczej, to tam z wodnych atrakcji będzie można czerpać przyjemność tylko w czwartek (2.05). Należy zaznaczyć, że nawet tego dnia z użytku wykluczony zostanie brodzik.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1625 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39