Długi weekend w Białymstoku? Zobacz co się będzie działo!

2024.05.31 07:51
W ten weekend (31 maja-2 czerwca) Białystok będzie areną wielu emocjonujących wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Długi weekend w Białymstoku? Zobacz co się będzie działo!
Fot: Materiały organizatorów, Emilia Rogalska, Pixabay

PIĄTEK, 31 maja

Carmina Burana

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert Carmina Burana. Będzie można usłyszeć dwa fascynujące dzieła: "2PiX" Mateusza Smoczyńskiego, inspirowany serialem "Twin Peaks", oraz monumentalne dzieło "Carmina Burana" Carla Orffa, znane dziś w kulturze masowej.

Więcej informacji: Carmina Burana


Konferencja "Do We Really Care?"

W Nie Teatrze odbędzie się konferencja "Do We Really Care?". Wydarzenie odbywa się w ramach Electrum Up To Date Festival 2024. Podczas paneli dyskusyjnych organizatorzy sięgną po tematy zdrowia psychicznego, kondycji planety i współczesnej sceny techno. Konferencja potrwa również w sobotę (1 czerwca).

Więcej informacji: Konferencja "Do We Really Care?"


Electrum Up To Date Festival 2024

W czwartek (30 maja) rozpoczęło się tegoroczne Electrum Up To Date Festival. W piątek (31 maja) odbędzie się pierwszy dzień Salonu Ambientu w Auli Magna Pałacu Branickich oraz dzień klubowy. W sobotę (1 czerwca) w planach jest kolejny Salon Ambientu, a także koncerty. Wydarzenie potrwa do niedzieli (2 czerwca), kiedy odbędzie się koncert zamknięcia oraz afterparty.

Więcej informacji: Nadchodzi największy festiwal muzyczny w regionie. Znamy szczegóły!


SOBOTA, 1 czerwca

"Dzień Dziecka z Kulturą" w Operze i Filharmonii Podlaskiej

Opera i Filharmonia Podlaska, we współpracy z Podlaskim Instytutem Kultury zapraszają na "Dzień Dziecka z Kulturą". W programie dnia są warsztaty artystyczne, konkursy i liczne atrakcje dla najmłodszych.

Więcej informacji: Dzień Dzieka z Kulturą


Piknik według Bridgertonów

W Ogrodach Pałacu Branickich odbędzie się "Piknik według Bridgertonów". Na miejscu będą koce oraz wypełnione kosze piknikowe oraz orzeźwiające lemoniady. W tle zagra kwartet smyczkowy, który wykona utwory muzyki pop. Będzie można wygrać w słynną z serialu grę pall mall. Wydarzenie potrwa do niedzieli (2 czerwca).

Więcej informacji: Tajemnica muralu rozwiązana. Odbędzie się piknik inspirowany popularnym serialem


Słuchowisko na żywo pt. "Familijny Skarbczyk"

W Kinie Ton zostanie otwarty cykl opowieści biblijnych w formie słuchowiska na żywo pt. "Familijny Skarbczyk". Na scenie zostanie przedstawiona historia rodzeństwa, które odkrywa wybrane opowieści biblijne. Wydarzeniu towarzyszyć będą animacje oraz quizy dla dzieci i dorosłych.

Więcej informacji: Słuchowisko na żywo w Białymstoku. Wystąpią znani artyści


Szaleństwa Panny Anny - Białostocka Akademia Musicalowa

Na scenie Nie Teatru wystąpi Białostocka Akademia Musicalowa, która zaprezentuje spektakl pt. "Szaleństwa Panny Anny". Spektakl powstał na podstawie słynnej opowieści "Ania z Zielonego Wzgórza".

Więcej informacji: Szaleństwa Panny Anny - Białostocka Akademia Musicalowa


Wszystkie wydarzenia z okazji Dnia Dziecka można znaleźć TUTAJ.


NIEDZIELA, 2 czerwca

Vintage and Handmade by Jot Market

W Patio. Jedzenie Muzyka Przyjaciele odbędzie się letnia edycja Vintage i Handmade Marketu w Białymstoku. Na miejscu będzie można znaleźć rękodzieło, świece i rzeczy vintage.

Więcej informacji: Vintage and Handmade by Jot Market


Festyny "I Tam Żywuć Ludzi" - "I Tam Żyją Ludzie"

W Gminie Narew odbędzie się 16. edycja białoruskich festynów z cyklu "I Tam Żywuć Ludzi" - "I Tam Żyją Ludzie". W programie są koncerty, karmik muzealny, konkursy oraz wystawa fotograficzna.

Więcej informacji: Festyny "I Tam Żywuć Ludzi" - "I Tam Żyją Ludzie"


Family Musical Jam Live

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany interaktywny koncert familijny z okazji Dnia Dziecka. Na scenie wybrzmią najpiękniejsze utwory ze świata bajek, takich jak "Króla Lel", "Alladyn", "Mała Syrenka", "Toy Story", "Herkules" oraz "Piękna i Bestia".

Więcej informacji: Family Musical Jam Live


Mityng Gwiazd

Na Rynku Kościuszki odbędzie się Mityng Gwiazd. Białostoczanie będą mogli podziwiać rywalizacje w konkurencjach: skok wzwyż, skok o tyczce, pchnięcie kulą. Na miejscu zaprezentuje się m.in. Maria Żodzik, która spróbuje rozprawić się z rekordem Mityngu Gwiazd.

Więcej informacji: Wielkie gwiazdy na Rynku Kościuszki. Będzie się działo!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

492 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39