Drużyna Podlasia Białystok bezkonkurencyjna w Częstochowie

2016.09.05 08:03
Podlasie Białystok zgromadziło najwięcej punktów w II rzucie tegorocznej Ekstraklasy. Pomimo triumfu w Częstochowie, w klasyfikacji generalnej białostoczanie uplasowali się na miejscu drugim.
Fot: pl.wikipedia.org

Pierwszą pozycję zajęli lekkoatleci AZS AWF Kraków. Ekipa z Małopolski łącznie zgromadziła 5596 punktów, Podlasie - 5110. Na trzecim stopniu podium zmagania ligowe zakończył AZS UMCS Lublin – 5027 punktów.

W Częstochowie zwycięstwo odniosła m.in. Kamila Lićwinko. Uczestniczka IO w Rio de Janeiro konkurs skoku wzwyż zakończyła z rezultatem 1,95 m. Drugi w rzucie młotem był medalista Igrzysk Olimpijskich Wojciech Nowicki - 74,65 m, który uległ jedynie Pawłowi Fajdkowi - 81,08 m.

Bieg na 110 m ppł padł łupem Damiana Czykiera. Sprinter Podlasia Białystok wygrał zawody z czasem 13,78 s. Ponadto w biegach na 400 m i 800 m równych sobie nie miała Paulina Mikiewicz-Łapińska. Na krótszym dystansie lekkoatletka Podlasia osiągnęła czas 55,15 s, natomiast na dwukrotnie dłuższym - 2,10,57.