Duchy zmarłych, lekarze i czarny humor, czyli słynne "Królestwo"

2015.06.09 00:00
"Królestwo" to spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, oparty na scenariuszu Larsa von Triera do serialu o tym samym tytule.
Duchy zmarłych, lekarze i czarny humor, czyli słynne "Królestwo"
Fot: Katarzyna Gacal

Rzecz dzieje się w szpitalu, w środowisku lekarzy, białego personelu, pacjentów, a nawet... duchów zmarłych! Każda z postaci ma swoją historię i swoją traumę, a wszystkie razem składają się na przejmującą, niekiedy zabawną, nie zawsze znajdującą racjonalne wytłumaczenie, historię.

Spektakl Piotra Waligórskiego, w zgodzie z duchem twórczości von Triera, operuje wielkimi emocjami, napięciami i makabrycznym humorem. Z pewnością jednak trafi nie tylko do fanów duńskiego artysty. Waligórski odpowiada także za scenografię i opracowanie muzyczne. Asystentem scenografa i autorem kostiumów jest Olga Ryl-Krystianowska, z kolei asystentem reżysera - Edyta Januszewska.

Premiera spektaklu w poniedziałek (15.06) o godz. 18.00 w sali Teatru Szkolnego im. J. Wilkowskiego na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej. Kolejne przedstawienia od 16 do 21 czerwca o godz. 18.00.

Szczegóły:
"Królestwo" - spektakl WSL

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39