Dwa duże place zabaw powstaną na Leśnej Dolinie

2018.04.11 14:52
Dwa projekty z budżetu obywatelskiego zakładające stworzenie na Leśnej Dolnie dużych placów zabaw, czekają na wykonawcę.
Dwa duże place zabaw powstaną na Leśnej Dolinie
Fot: pixabay.com

W Budżecie Obywatelskim 2016 z listy projektów osiedlowych z osiedla Leśna Dolina do realizacji przeszło przedsięwzięcie: "Spędź miło i efektywnie czas na placu zabaw i siłowni w plenerze na Osiedlu Leśna Dolina". Projekt otrzymał 856 głosów poparcia. Według szacunków wnioskodawców stworzenie placu i siłowni "pod chmurką" przy ul. Bacieczki będzie kosztować ok. 488 tys. zł.

Teraz miasto przystępuje do głównego etapu realizacji, który rozpocznie się od wyłonienia wykonawcy koncepcji i późniejszej budowy obiektów. Urzędnicy postanowili jednak upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i do tego samego konkursu dorzucili także budowę drugiego placu zabaw na Leśnej Dolnie. Chodzi o projekt "Centrum zabaw", który z kolei wygrał w ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego w kategorii ogólnomiejskiej ponad 2,6 tys. mieszkańców.

Przedsięwzięcie zakłada budowę kompleksowego placu zabaw dla dzieci składającego się z zespołu zjeżdżalni, pomostów, wież i drabinek, a jego koszt to niemal milion złotych.

W przypadku pierwszego zdania, wykonawca, który wygra przetarg będzie miał czas do 20 września na zakończenie prac. W drugim natomiast ten termin będzie wydłużony do 10 października.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39