Dwa spektakle w jeden wieczór. Mamy zaproszenia [KONKURS, WIDEO]

2017.11.15 15:26
Na długie listopadowe wieczory Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego przygotował podwójną porcję sztuki teatralnej: dwa pokazy w jeden wieczór, dwa spektakle w cenie jednego biletu.
Dwa spektakle w jeden wieczór. Mamy zaproszenia [KONKURS, WIDEO]
Fot: archiwum WSL
Spektakl "W progu"

Teatr im. Jana Wilkowskiego przygotował dwa pokazy w jeden wieczór - w cenie jednego biletu.

Pierwszy tytuł to "W progu" - baśniowa opowieść o poszukiwaniu szczęścia, sensu życia, magii i tajemnicy wokół nas. Spektakl inspirowany jest "Kwiatem paproci" Józefa Ignacego Kraszewskiego, a zbudowany z... desek, które tworzą kolejne wizje, wyprawiając nas w podróż w głąb czasu, opowieści, siebie. Urody tym obrazom dodają pieśni ludowe, zapraszające do wspólnego rytuału.W repertuarze jest też spektakl "O matko!" - historia młodej dziewczyny, Aliny, opowiadana z perspektywy Pierwszej Komórki na świecie; opowieść o niechcianym macierzyństwie, ciągnąca się przez pokolenia, o genie Matki Polki i o początkach wszechświata. Poruszająca, mocna, bardzo aktualna i stawiająca widza wobec pytań, na które sam musi znaleźć odpowiedź. Spektakl inspirowany jest tekstem Maliny Prześlugi pt. "Kwaśne mleko".

Wreszcie "Niccoś". Spektakl przenosi widza na granicę życia i śmierci, która przebiega... No właśnie - gdzie? W naszej głowie? Czy jednak gdzieś w kosmosie? Gdziekolwiek to jest, bohaterka spektaklu, Lucy, spotyka tu przewodników, którzy z niewiadomych powodów zadają jej ból. Co musi się zdarzyć, by skończyło się jej cierpienie? Spektakl inspirowany jest tekstem Artura Pałygi pt. "W środku słońca gromadzi się popiół".

W dniach 18-19 listopada o godz. 18.00 można obejrzeć spektakle "W progu" i "O matko!", a 25-26 listopada o godz. 18.00 - "W progu" i "Niccoś".

Wygraj bilety: Konkurs

Repertuar Teatru Szkolnego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1294 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39