Dyplom UwB zwolni z części jednego z egzaminów. Duży sukces uczelni

2021.09.29 10:12
Kolejny sukces Uniwersytetu w Białymstoku. Tym razem uczelnia dołączyła do grona placówek, których których dyplom zwalnia absolwentów z konieczności zdawania pisemnej części egzaminu na doradcę podatkowego.
Dyplom UwB zwolni z części jednego z egzaminów. Duży sukces uczelni
Fot: UwB

Uniwersytet w Białymstoku może pochwalić się kolejnym, sporym osiągnięciem. Dołączył bowiem do grona uczelni, których dyplom zwalnia absolwentów kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa na Wydziale Prawa z konieczności zdawania pisemnej części egzaminu na doradcę podatkowego. Umowa w tej sprawie już została podpisana w Ministerstwie Finansów.

- To wielka nobilitacja dla Wydziału Prawa, który dysponuje znakomitą kadrą i bardzo dobrą ofertą edukacyjną. Cieszymy się, że Minister Finansów docenił  jeden z najlepszych Wydziałów Prawa w kraju – podkreśla prorektor dr hab. Jarosław Matwiejuk, prof. UwB.

- Uniwersytet w Białymstoku to nie tylko największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce, ale również ważny ośrodek badań dotyczących prawa podatkowego. Przedstawiciele uczelni zasiadali w składzie Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego i stanowili trzon Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego. Dzięki podpisanej dziś umowie, absolwenci UwB z kierunku Doradztwo podatkowe i administracja skarbowa, będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu na doradcę podatkowego – dodał podczas spotkania wiceminister finansów Jan Sarnowski, który uczestniczył w podpisaniu umowy.

Zawarta umowa określa jak będzie wyglądał program kształcenia, który ma obejmować wiedzę i umiejętności niezbędne w części pisemnej egzaminu na doradcę podatkowego. Studenci kierunku doradztwo podatkowe i administracja skarbowa na UwB będą mogli uczyć się wielu przedmiotów specjalizacyjnych, jak np. materialne prawo podatkowe, procedury podatkowe, podatki samorządowe oraz regulacje dotyczące wykonywania zawodu doradcy podatkowego. Będą także uczyli się przygotowywać pisma procesowe, których sporządzanie jest istotnym elementem pracy doradcy podatkowego.

Studenci, którzy w pełni zrealizują program będą zwolnieni z części pisemnej egzaminu na doradcę podatkowego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu ustnego, absolwenci uczelni zdobędą uprawnienia doradcy podatkowego.

Uniwersytet już zapowiedział, że w sytuacjach nadzwyczajnych (np. takich jak w ubiegłym roku) egzaminy będą zdawane zdalnie. Zawarta umowa będzie obowiązywała do końca 2026 r.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1663 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39