Dzień Dziecka. Najmłodsi mają dziś swoje święto

2019.06.01 08:13
1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Większość rodziców przygotowuje swoim pociechom niespodzianki i inne atrakcje.
Dzień Dziecka. Najmłodsi mają dziś swoje święto
Fot: pixabay.com

1 czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) już w 1954 roku. Celem tego było "upowszechnienia celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych".

W naszym kraju święto najmłodszych obchodzono już kilka lat wcześniej, pierwszy raz zorganizowano je oficjalnie w 1950 roku w związku z podpisami pod Apelem Sztokholmskim, który wzywał kraje do zaprzestania i wprowadzenia zakazu produkowania śmiertelnie niebezpiecznej broni atomowej. Co ciekawe, jeszcze przed II wojną światową, we wrześniu, organizowano Święto Dziecka. Tego dnia odbywały się msze w intencji dzieci, akademie w szkołach oraz organizowano wycieczki i wspólne zabawy. We Francji i Włoszech, zamiast Dnia Dziecka, jest Dzień Rodziny, który obchodzi się 6 stycznia, a więc na Trzech Króli.

Obecnie rodzice również starają się przygotować swoim pociechom różne atrakcje 1 czerwca. W wielu miejscach organizowane są festyny, warsztaty, pokazy oraz spotkania (szczegóły: Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, zabaw i pokazów WIDEO. Warto z nich skorzystać, szczególnie że większość jest darmowych. W tym roku Dzień Dziecka wypada w sobotę, więc wiele atrakcji przygotowano dla rodzin przez cały weekend.

Szczególnie młodsze dzieci czekają tego dnia na upominki i prezenty. Jak zawsze królują wszelkiego rodzaju zabawki i książki. Oczekują też od rodziców, iż spędzą z nimi więcej czasu, zabiorą na wspólny spacer czy lody (zobacz: Zbliża się Dzień Dziecka. Co kupić, by potomek był zadowolony?).

Wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

Zobacz też: Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1281 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39