Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Dzień Dziecka w CLZ. Centralny Turniej Memory - wiek nie gra roli, weź udział i Ty!

2012.05.29 00:00
Dzień Dziecka w CLZ. Centralny Turniej Memory - wiek nie gra roli, weź udział i Ty!
Fot: andy. Jerzy Szerszunowicz prezentuje klocki memory. W tym roku są one w rozmiarze XXL

Uczyć bawiąc - tą jedną z najskuteczniejszych form edukacji realizuje Centralny Turniej Memory. Do udziału w nim Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza wszystkich - dzieci, młodzież i dorosłych. Edukacyjna zabawa już w piątek, 1 czerwca, rejestracja trwa.

Grafiki na klockach memory nawiązują do charakterystycznych miejsc i symboli Białegostoku. Opisy im towarzyszące podane są w języku esperanto, co sprawia, że grając uczestnicy oswajają się z brzmieniem 20 wybranych słów w języku stworzonym przez patrona CLZ Ludwika Zamenhofa. Gracze będą mieli szansę zagrać w memory na tablicy multimedialnej. Tegoroczną nowością są klocki w rozmiarze XXL.

Po raz pierwszy Centralny Turniej Memory został też podzielony na dwie kategorie. Można przyjść i zagrać w turnieju samodzielnie lub z grupą przyjaciół - wspólna zabawa i rywalizacja to świetna forma spędzenia wolnego czasu.

- Zabawa jest najlepszą formą rozwijania kreatywności zarówno u tych, którzy ją organizują, jak i u tych, którzy w niej uczestniczą - mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jerzy Szerszunowicz, dyrektor Centrum im. Ludwika Zamenhofa. - Poprzez twórczą zabawę uczymy dzieci wchodzenia w role społeczne, współpracy w grupie czy tego, jak być twórczym.

Jak się zapisać? Rejestracja trwa do 31 maja, pod numerem telefonu 85 6767367 lub osobiście w CLZ. Nagrodami dla najlepszych uczestników są m.in. gry memory, książki, dyski zewnętrzne i pamięci flash.

Kolejne działania CLZ to wystawa "Interaktywne zabawki" (otwarcie 15 czerwca) i Quiz Hetmański (22-23 czerwca). Na wystawie udało się zgromadzić blisko 200 zabawek edukacyjnych i gier logicznych wypożyczonych z muzeów z Polski i prywatnych kolekcji, a także zabawek designerskich współczesnych twórców. Będzie można nie tylko obejrzeć, ale też się pobawić. Natomiast Quizem Hetmańskim Centrum im. Ludwika Zamenhofa włącza się w obchody Dni Miasta. Będzie to interaktywny test, który każdemu da szansę sprawdzenia stanu swojej wiedzy z zakresu rodu Branickich, architektury, sztuki i życia codziennego epoki baroku.

Więcej o Centralnym Turnieju Memory:

Centralny Turniej Memory

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas