Dzień Ziemniaka w Białymstoku. Król był tylko jeden!

2023.10.02 09:29
Tej imprezy nie zdołała popsuć nawet niezbyt sprzyjająca pogoda. Uczestnicy Dnia Ziemniaka powitali jesień przy ognisku i stole zapełnionym ziemniaczanymi pysznościami.
Dzień Ziemniaka w Białymstoku. Król był tylko jeden!
Fot: Maciej Safaryn

W weekend odbył się organizowany przez Polski Czerwony Krzyż Dzień Ziemniaka. Wolontariusze przygotowali dla uczestników tego wydarzenia wiele atrakcji. Świetnej zabawy nie powstrzymał nawet deszcz i jesienny chłód.

Co dokładnie działo się na terenie Nadleśnictwa Dojlidy?

Na uczestników czekało ognisko i kiełbaski. Główną atrakcją był konkurs na najlepsze ziemniaczane danie. Pojawiły się propozycje wywodzące się z kuchni polskiej, ukraińskiej i gruzińskiej. To naprawdę niezwykłe ile różnych pyszności można przygotować na bazie jednego warzywa. Najlepsze propozycje zostały oczywiście nagrodzone.

Poza ziemniaczaną ucztą odbył się również konkurs, podczas którego wyłoniono królową i króla ziemniaków. Zadaniem zawodników było obranie jak największej ilości kartofli w ciągu 2 min. Walka o wygraną była naprawdę zawzięta.

Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zadbali także o najmłodszych uczestników wydarzenia. Dla dzieci przygotowano liczne animacje i zabawy.

Całe wydarzenie przebiegało w bardzo miłej, kameralnej atmosferze i było doskonałą okazja do spędzenia czasu z rodziną, czy przyjaciółmi na świeżym powietrzu.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39