Dzika przyroda na fotografiach. Wernisaż wystawy

2011.06.30 00:00
Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
Dzika przyroda na fotografiach. Wernisaż wystawy
Fot: Copyright by Bence Máté
Węgry, Mrówcze cuda

Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach (w tym po raz pierwszy w kategorii Fotoreportaż) oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 31 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3 tys. autorów z 83 krajów.

Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia wykonane m.in. przez polskich fotografów; po raz pierwszy przez Tomasza Raczyńskiego i już po raz czwarty z rzędu przez Michała Budzyńskiego. Wystawa rokrocznie jest oglądana przez znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce jest to ok. 70 tys. Wystawa w 2011 r. trafi do 12 miast. Białowieża jest w tym łańcuchu ogniwem siódmym, po: Bielsku-Białej, Szklarskiej Porębie, Szczecinie, Koszalinie, Sopocie i Bydgoszczy, a następnie zobaczyć ją jeszcze będzie można w: Zakopanem, Warszawie, Bytomiu, Wrocławiu i Wschowie.

Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2010 odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty z rzędu w Polsce.

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 lipca o godz. 14 w salach wystaw czasowych Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego PN. Można ją oglądać do 26 sierpnia (poniedziałek - piątek godz. 9 - 16.30, sobota - niedziela godz. 10 - 18).

andy

1403 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39