Egzaminy na prawo jazdy wracają. Zachowane będą szczególne środki ostrożności

2020.04.21 16:48
W najbliższy poniedziałek (27.04) przeprowadzone zostaną pierwsze egzaminy teoretyczne i praktyczne na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku po przerwie w funkcjonowaniu placówki spowodowanej pandemią koronawirusa.
Egzaminy na prawo jazdy wracają. Zachowane będą szczególne środki ostrożności
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Kandydaci na kierowców od ponad miesiąca nie mogą przystąpić do egzaminów na prawo jazdy, ponieważ białostocki WORD musiał chwilowo zawiesić swą działalność. Mimo tego, że wciąż codziennie podawana jest informacja o kilkuset nowych zachorowaniach na COVID-19, życie w kraju powoli ma wracać do normalności. Względna normalność zapanuje też w mieszczącym się przy ul. Wiewiórczej Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, gdzie od poniedziałku znów będą przeprowadzane egzaminy.

Oczywiście mają być zachowane specjalne procedury, dzięki którym ryzyko zakażenia się koronawirusem zostanie maksymalnie ograniczone. Egzaminatorzy, jak i zdający egzamin, będą musieli mieć założone maseczki oraz rękawiczki, a ponadto kandydatom ubiegającym się o prawo jazdy będzie mierzona temperatura ciała. Wydłużone zostaną także przerwy między kolejnymi zdającymi, a wszystko to z powodu dezynfekcji pojazdów.

Ważną informacją jest również to, że w najbliższym czasie nie będzie możliwości osobistych zapisów na egzamin w ośrodku (poza nadzwyczajnymi przypadkami), ani prowadzenia płatności gotówkowych. By zgłosić się na egzamin, trzeba skorzystać z systemu InfoCar lub zapisać się drogą telefoniczną. Opłaty należy uiszczać w formie przelewów. Oczywiste jest też to, że zdającym - z powodu troski o zdrowie pracowników ośrodka - nie będą mogły towarzyszyć dodatkowe osoby wspierające.

W pierwszej kolejności zapisywani na egzaminy mają być ci kandydaci, których egzaminy w marcu i kwietniu zostały odwołane.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1161 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39