Eko warsztaty i gry planszowe to atrakcje dla białostockiej młodzieży na ten weekend

2023.06.17 12:12
Ten weekend zostanie przepełniony masą atrakcji skierowanych do młodzieży z Białegostoku i okolic. Odbędzie się m.in. spotkanie entuzjastów gier planszowych, a także warsztaty z upcyklingu używanych ubrań. To inicjatywa, która integruje młodzież i zachęca do wspólnych działań.
Eko warsztaty i gry planszowe to atrakcje dla białostockiej młodzieży na ten weekend
Fot: Khordyn Paweł Bonifatiuk
Fundacja Grający Białystok Johnny'ego

Fundacja SocLab zorganizowała dwa wydarzenia, które startują już dzisiaj w Białymstoku. Odbędzie się "Planszówkomania" i warsztaty z upcyklingu używanych ubrań. Inicjatywa skierowana jest do młodzieży z Białegostoku i okolic.

Na "Planszówkomanię" szczególnie zaprasza grupa BOjestOK. Odbędzie się w sobotę (17.06), a zacznie od godz. 13:00. Na tym spotkaniu młodzież będzie miała okazję zagrać w tradycyjne i nowsze gry planszowe. Jest to okazja do poznania nowych osób z podobnymi zainteresowaniami. Spotkanie odbędzie się w sali gimnastycznej III Liceum Ogólnokształcącego, o czym informowali organizatorzy na swoich social media. Pierwotnie wydarzenie miało być organizowane w plenerze, jednak zostało to zmienione ze względu na warunki pogodowe. Aby wziąć udział w "Planszówkomanii" należy zgłosić się poprzez odpowiedni formularz. Liczba miejsc jest ograniczona.

W niedzielę (18.06) odbędą się warsztaty z upcyklingu używanych ubrań. Poprowadzi je zespół Ekonówki, który już od długiego czasu zajmuje się ekologiczną modą i przekazuje tę wiedzę innym. W trakcie wydarzenia uczestnicy nauczą się twórczego przekształcania zużytych ubrań w celu nadania im drugiego życia, tym samym minimalizując ich niszczący wpływ na środowisko naturalne. Sam temat ochrony środowiska jest obecnie niezwykle popularny w środowisku młodych ludzi. Warsztaty odbędą w godzinach 10-12 i 13-15 w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku, przy ul. św. Rocha 3.

Wydarzenia odbywają się w ramach Białostockiego Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych - Youthstok. Jest to białostocki program, który pomaga zrealizować różnego rodzaju działania, projekty i inicjatywy społeczne. Dają wsparcie w realizowaniu kreatywnych i nieszablonowych pomysłów. Wystarczy zebrać zespół, przesłać zgłoszenie i dołączyć do Białostockiego Inkubatora Inicjatyw Młodzieżowych.

Te dwa wydarzenia łączą przyjemne z pożytecznym. Swój wolny czas młodzież będzie mogła przeznaczyć na poznawanie nowych gier planszowych, poznawanie nowych ludzi, a także naukę świadomej ochrony środowiska w ciekawy i kreatywny sposób. Nie może was tam zabraknąć!

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1732 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39