Eksperymenty i poszukiwania. Zbigniew Oksiuta w elektrowni

2018.07.04 14:05
Prace Zbigniewa Oksiuty oraz studentów z Rensselaer Architecture, Rensselaer Polytechnic Institute w USA będzie można oglądać od piątku (6.07) w Galerii Arsenał elektrownia.
Eksperymenty i poszukiwania. Zbigniew Oksiuta w elektrowni
Fot: Galeria Arsenał
"Spatium Gelatum" Zbigniewa Oksiuty

Zainteresowania Zbigniewa Oksiuty nowymi obszarami architektury doprowadziły go do eksperymentów z materiałami organicznymi i poszukiwań w obszarze architektury biologicznej. Od połowy lat 70. ubiegłego wieku w swojej twórczości zarówno w przestrzeni sztuki, jak i architektury łączy doświadczenie obu tych dziedzin z badaniami prowadzonymi we współpracy z naukowcami różnych specjalności: biologii, chemii i technologii komputerowych.

Wystawa obejmuje prace z różnych okresów działalności artysty, ukazujące przenikanie się wielorakich wpływów. Istotną częścią prezentacji jest działalność edukacyjna Oksiuty, który od 2010 roku wykłada na Rensselaer Architecture w Troy w stanie Nowy Jork w USA. Prace studentów tej uczelni stanowią ważny element ekspozycji.
 
Obok rysunków, projektów architektonicznych Oksiuty, prac studenckich i kilku obiektów z kolekcji artysty na wystawie można będzie obejrzeć dwie duże instalacje.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.00. Towarzyszy mu oprowadzanie autorskie, które odbędzie się w sobotę (7.07) o godz. 11.00.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Szczegóły: Zbigniew Oksiuta. Architektoniczne ewolucje. Między sztuką a nauką

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

948 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39