Ekstraklasa. Górnik wykorzystał błędy Jagiellonii. Trzy punkty jadą do Zabrza

2015.12.04 00:00
Po dwóch zwycięstwach z rzędu w rozgrywkach Ekstraklasy o kolejne starali się piłkarze Jagiellonii. Niestety w spotkaniu 19. kolejki na Stadionie Miejskim w Białymstoku Żółto-Czerwoni, po katastrofalnych błędach w obronie, ulegli Górnikowi 2:3.

Jagiellonia spotkanie zaczęła od mocnego uderzenia. Już w 4. minucie białostocki zespół na prowadzenie wyprowadził Przemysław Frankowski. Wydawało się, że druga bramka dla Jagiellonii jest kwestią czasu. Niestety, po mocno kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Żółto-Czerwonych, bramkę wyrównującą w 21. minucie zdobył Skrzypczak.

Białostoczanie próbowali odpowiedzieć. Po jednym z dośrodkowań blisko zdobycia gola głową był Cernych. Niestety strzał Litwina zatrzymał się na poprzeczce.

Do 67. minuty nie działo się nic szczególnego. Niestety błąd defensywy Jagiellonii wykorzystał Madej i było 1:2. Pod koniec spotkania, w 83. minucie, bramkę wyrównującą zdobył wprowadzony Grzelczak.

Wszystko wskazywało na to, że to Jaga ruszy za ciosem i zdobędzie trzeciego gola. Tak się jednak nie stało. Kolejny błąd naszej obrony wykorzystał ostatnio bramkostrzelny Gergel. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i to zabrzanie cieszyli się z trzech punktów.

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:3 (1:1)
Bramka: Frankowski 4, Grzelczak 83 - Skrzypczak 21, Madej 67, Gergel 87

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski – 18. Martin Baran (K), 7. Sebastian Madera, 19. Igors Tarasovs, 77. Piotr Tomasik – 4. Jacek Góralski (72, 12. Piotr Grzelczak), 6. Taras Romanchuk, 21. Przemysław Frankowski, 28. Karol Świderski (54, 5. Konstantin Vassilijev), 11. Karol Mackiewicz (81, 17. Łukasz Sekulski) – 15. Fedor Cernych.

Górnik Zabrze: 84. Radosław Janukiewicz - 3. Mateusz Słodowy, 2. Bartosz Kopacz, 26. Adam Danch, 5. Oleksandr Szeweluchin, 16. Rafał Kurzawa - 18. Łukasz Madej, 8. Erik Grendel (12, 81. Robert Jeż), 29. Adam Dźwigała, 11. Roman Gergel - 23. Szymon Skrzypczak (81, 17. Dominik Sadzawicki).

ZAPIS RELACJI

-30. - Skład Jagiellonii jest dokładnie taki sam jak miało to miejsce w zwycięskim spotkaniu z Zagłębiem Lubin. Również i dziś czekamy na wygraną

II połowa

90+3. - Koniec meczu. Jagiellonia - Górnik 2:3...

90+2. - Niestety nie zanosi się dzisiaj nawet na remis, Górnik blisko zdobycia trzech punktów

90. - O trzy minuty dłużej potrwa druga połowa

87. - Fatalna postawa naszej defensywy w tym meczu. Nieupilnowany w polu karnym Gergel nie daje żadnych szans Drągowskiemu. Jaga - Górnik 2:3

84. - Co tu się teraz działo... Znowu błąd naszej defensywy i w sytuacji sam na sam z Drągowskim znalazł się Sadzawicki. Napastnik gości nie potrafił jednak pokonać bramkarza Żółto-Czerwonych, ufff

83. - Goooool! Po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobywa Piotr Grzelczak! W Białymstoku mamy remis!

81. - Sadzawicki za Skrzypczaka w Górniku i Sekulski za Mackiewicza w Jagiellonii

80. - Żółta kartka dla Madeja, pomocnik gości w następnym spotkaniu Górnika już nie zagra

77. - Leży na boisku jeden z graczy Górnika, mamy krótką przerwę w grze

75. - Poziom dośrodkowań Mackiewicza jest bardzo niestabilny. Szkoda, bo przed dobrą okazją była Jagiellonia. Z autu jednak goście

72. - Grzelczak zmienia Góralskiego

70. - Mackiewicz łatwo w polu karnym ograł zawodnika Górnika, przełożył sobie piłkę na prawą nogę, uderzył, ale jego strzał poszybował tuż nad poprzeczką Janukiewicza

67. - Tego się nikt nie spodziewał, bramkę dającą prowadzenie Górnikowi zdobywa Łukasz Madej. Fatalny błąd naszych obrońców... 1:2

62. - W naszym polu karnym faulowany Tarasovs. Tym razem sędzia dopatrzył się nieprawidłowego zagrania gracza Górnika

57. - Brak komunikacji Drążka i Barana mógł zakończyć się samobójczym trafieniem Martina. Całe szczęście do takiej sytuacji nie doszło

55. - Vassilijev wszedł i od razu wziął się do roboty. Estończyk zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Mackiewicza, ten w polu karnym szukał Cernycha, ale zagrał niecelnie

54. - Vassilijev zmienia Świderskiego

52. - Jagiellonia w ataku pozycyjnym, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Dobrze w obronie pracują zabrzanie

49. - Niebezpieczne są dośrodkowania Słodowego. Po jednym z nich bliski zdobycia gola głową był Gergel

46. - Dobrze zaczęli piłkarze z Podlasia, z prawej strony urwał się Frankowski, dośrodkował w kierunku aktywnego Cernycha i tam w ostatniej chwili naszego gracza zatrzymali stoperzy Górnika

46. - Piłkarze już na murawie, a więc czas na drugą połowę. Zaczynamy!

I połowa

45+1. - Gwizdek i... koniec pierwszej, mocno kontrowersyjnej połowy. O godzinie 21.31 zapraszamy na kolejne 45 minut

45. - O jedną minutę dłużej potrwa pierwsza część gry

44. - Źle rozegrany rzut wolny przez Tomasika. Piłka oddana za darmo zawodnikom Górnika...

41. - Poprzeczka ratuje zespół Górnika! Blisko zdobycia gola po dośrodkowaniu przez Mackiewicza był Cernych

39. - Po faulu na Jacku Góralskim żółtą kartkę otrzymał były Jagiellończyk - Adam Dźwigała

37. - Dobra akcja Jagi zakończona fatalnym dośrodkowaniem Martina Barana

34. - Świetna parada Drążka! Niewiele brakowało, a Danch uderzeniem głową pokonałby golkipera Jagiellonii

33. - Oj, duży błąd Tarasovsa. Łotysz nie trafił w piłkę i w dobrej sytuacji znalazł się Madej. Całe szczęście w porę pomocnika gości zatrzymał Madera

30. - Dośrodkowanie do Skrzypczaka w ostatniej chwili przecina Madera. Po chwili strzał głową Kurzawy przelatuje tuż obok bramki Bartka Drągowskiego

28. - Siadło nam troszeczkę tempo meczu, obie drużyny niespecjalnie kwapią się do ataku

23. - Mocno zdenerwowani decyzją sędziego są piłkarze Jagiellonii i kibice zgromadzeni przy Słonecznej... Arbiter dzisiejszych zawodów wyraźnie nie dojechał na to spotkanie...

21. - Niestety bramkę wyrównującą zdobywa Skrzypczak. Wydaje się, że w naszym polu karnym faulowany był Tarasovs... 1:1

19. - Cernych strzałem z "krzyżaczka" chciał pokonać Janukiewicza, tym razem czujny był Janukiewicz

17. - Z autu w pole karne piłkę rzucił Baran, ta została wybita przez jednego z obrońców gości, do futbolówki dopadł Góralski, uderzył, ale jego strzał był daleki od ideału

16. - Jak na razie Żółto-Czerwoni nie dają pograć zawodnikom z Zabrza. Jaga cały czas w ataku pozycyjnym

14. - Mocno dyskusyjna sytuacja, Kopacz trafiony piłką w rękę i to powinien być rzut karny dla Jagiellonii

12. - Na murawie pojawił się Robert Jeż, który zastąpił kontuzjowanego Grendela

8. - Błąd Góralskiego i... całe szczęście Górnik źle rozegrał kontrę

4. - Bramkę dla Żółto-Czerwonych zdobył Przemysław Frankowski, który wykorzystał swój spryt oraz błąd Kurzawy i pokonał Janukiewicza

4. - Kapitalnie rozpoczęła Jagiellonia! Goool!!!

3. - A tak wygląda dziś ławka rezerwowych białostockiej drużyny: Baran, Pawlik, Wasiluk, Vassiljev, Mystkowski, Grzelczak, Sekulsk