Ekstraklasa. Wisła znowu pokonała Jagiellonię

2016.05.06 20:30
W piątkowy (6.05) wieczór piłkarze Jagiellonii Białystok, w ramach 35. kolejki Ekstraklasy, rozgrywali spotkanie wyjazdowe z krakowską Wisłą. Niestety białostoczanie przegrali 1:0.

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 1:0 (1:0)
Bramka: Brożek 24

Wisła Kraków: 1. Michał Miśkiewicz - 38. Jakub Bartosz, 26. Richard Guzmics, 4. Maciej Sadlok, 19. Tomasz Cywka - 9. Rafał Boguski (79, 13. Krzysztof Drzazga), 27. Rafał Wolski (72, 10. Denis Popović), 29. Krzysztof Mączyński, 88. Patryk Małecki - 23. Paweł Brożek (85, 8. Alan Uryga), 14. Zdenek Ondrasek.

Jagiellonia Białystok: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga, 20. Dawid Szymonowicz, 25. Gutieri Tomelin, 77. Piotr Tomasik - 22. Rafał Grzyb (83, 12. Piotr Grzelczak), 6. Taras Romanczuk - 21. Przemysław Frankowski (46, 28. Karol Świderski), 5. Konstantin Vassilijev, 11. Karol Mackiewicz (68, 13. Przemysław Mystkowski) - 15. Fedor Cernych.

Pierwsza połowa była wyrównana. Obie ekipy miały swoje okazje, ale bramkę głową, po idealnym dośrodkowaniu Małeckiego, zdobył Brożek. Jagiellonia mogła odpowiedzieć w miarę szybko, ale pojedynek z Miśkiewiczem przegrał Frankowski. Pod koniec pierwszej połowy bliski zdobycia swojego drugiego gola był Brożek, ale piłka po jego strzale przeleciała tuż nad poprzeczką.

W drugiej połowie Wiślacy kontrolowali przebieg spotkania i kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce Drągowskiego. Jagiellonia w końcówce meczu mogła wyrównać, ale po podaniu Burligi minimalnie spudłował Grzyb. Wynik do końca pojedynku nie uległ już zmianie i to Wisła mogła cieszyć się ze zdobyczy punktowej.

[ZAPIS RELACJI]

II połowa:

90. - O trzy minuty dłużej potrwa druga połowa

88. - Coraz mniej czasu do zakończenia spotkania, niestety nie zanosi się na żaden cud...

85. - Alan Uryga zmienia Pawła Brożka

83. - Grzelczak wszedł w miejsce Rafała Grzyba

82. - Tuż obok słupka uderzył Grzyb, dobra okazja dla Jagiellonii

79. - Szymonowicz w brzydki sposób fauluje Ondraska i otrzymuje żółtą kartkę. Mamy też zmianę w Wiśle, za Boguskiego pojawił się Drzazga

76. - Vassilijev źle uderzył z rzutu wolnego...

72. - Zmiana w Wiśle, Popović za Wolskiego

70. - Grzyb w nieprawidłowy sposób przerywa kontrę Wisły i otrzymuje "żółtko"

68. - Mystkowski zmienił Mackiewicza

67. - Ondrasek pada przed polem karnym i otrzymuje żółtą kartkę. Wydaje się, że sędzia popełnił błąd dając kartkę piłkarzowi Wisły

64. - Kapitalna parada Drągowskiego po strzale Brożka, pachnie drugą bramką dla Wisły

60. - W polu karnym upadł Brożek, wydaje się, że powinien być rzut karny dla Wisły, sędzia jednak - na szczęście dla Jagiellonii - nie użył gwizdka

59. - Z rzutu wolnego płaskim strzałem po ziemi Miśkiewicza próbował pokonać Vassilijev, uderzenie jednak zbyt lekkie, by pokonać golkipera gospodarzy

56. - Powinno być 1:1! Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Burligi, który uderzył niestety nad bramką Miśkiewicza

54. - Perfekcyjne piłki do swoich partnerów gra Vassilijev, tym razem Estończyk obsłużył Mackiewicza, ale jego strzał z trudem wybronił Miśkiewicz

51 - Spore problemy z powstrzymaniem Małeckiego mają dziś zawodnicy Jagiellonii

48. - Pierwsze minuty dość spokojne w wykonaniu obu zespołów

46. - Mamy zmianę w Jagiellonii, miejsce Przemka Frankowskiego zajął Karol Świderski

I połowa:

45+4. - Koniec pierwszej połowy

45+2. - Bartosz po raz kolejny fauluje Mackiewicza

45. - O 4 minuty dłużej potrwa druga część gry

43. - Uderzenie Mackiewicza zablokowane przez Bartosza

40. - Jagiellonia nie wyciąga wniosków z ataków Wisły. Znowu z lewej strony dośrodkowywał Małecki, a głową uderzał Brożek. Strzał napastnika Wisły był minimalnie niecelny

39. - Coraz szybciej gra Wisła, krakowianie szukają drugiej bramki

36. - Wracamy do gry

33. - Krótka przerwa w grze, kontuzji doznał arbiter dzisiejszych zawodów. Mamy zmianę sędziów

30. - Ależ okazję marnuje Frankowski! Vassilijev podał do nieupilnowanego Frankowskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać Miśkiewicza

26. - Żółtą kartką po faulu na Wolskim ukarany został Burliga

24. - Niestety przegrywamy 1:0. Z lewej strony boiska idealnie na głowę Brożka dośrodkował Małecki, napastnik gości nie dał żadnych szans Drągowskiemu. Wisła - Jagiellonia 1:0

18. - Faulowany przez Brożka był Frankowski, sędzia nie przerwał gry, a Wisła ruszyła z kontrą. Całe szczęście skończyło się na złym rozegraniu piłki przez Wiślaków

16. - Po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasika głową uderzał Szymonowicz - strzał niecelny

14. - Dwie dobre akcje Mączyńskiego, najpierw pomocnik Wisły ograł w dziecinny sposób Frankowskiego, a chwilę później oddał groźny strzał na bramkę Drągowskiego

13. - Krakowianie nie mają pomysłu na grę. Pierwsze minuty zdecydowanie należą do podopiecznych Michała Probierza

10. - Aktywny jest dziś Mackiewicz, pomocnik Jagiellonii wpadł w pole karne Wisły, tam szukał Cernycha, ale Litwina uprzedził Guzmics

8. - Pierwszy strzał gospodarzy, uderzał Cywka, ale mocno niecelnie

6. - Po raz kolejny Jaga w szesnastce Wisły! Tomasik podał w pole karne do Mackiewicza, ale ten przy strzale z ostrego kąta został zablokowany. Dobry początek Żółto-Czerwonych