Electrum Ekiden. Białostoczanie pobiegną, by pomóc dzieciom

2017.06.06 14:34
W weekend (10-11.06) na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku zorganizowane zostanie kolejne w tym sezonie wydarzenie biegowe. Tym razem głównym celem zawodników nie będzie jednak osiągnięcie jak najlepszego wyniku, a pomoc potrzebującym dzieciom.
Electrum Ekiden. Białostoczanie pobiegną, by pomóc dzieciom
Fot: Rafał Żuk

Maratońska sztafeta się rozrasta

Tegoroczna sztafeta Electrum Ekiden odbędzie się już po raz trzeci, ale po raz pierwszy biegowe zmagania rozłożone zostaną na 2 dni. Spowodowane jest to nowością w harmonogramie wydarzenia w postaci Electrum Ekiden Mini, a więc zawodów dla dzieci w wieku 4-15 lat, które – mimo debiutu – cieszą się ogromną popularnością.

- Zapisy na sztafetę dziecięcą zostały zamknięte, ponieważ limit 400 miejsc się wyczerpał. Zobaczymy więc 100 drużyn. Można powiedzieć, że dzieci będą pomagać dzieciom, gdyż część opłat z Electrum Ekiden Mini będzie przekazana na Hospicjum dla Dzieci – mówi Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Pobity rekord uczestników

Biegi maluchów odbędą się w sobotę (10.06), natomiast dzień później do rywalizacji – a raczej zabawy, gdyż impreza tworzona jest po to, by pomagać potrzebującym – staną dorośli.

- W tej chwili na liście startowej jest o ponad 100 osób więcej, niż to miało miejsce w poprzedniej edycji, co bardzo nas cieszy, gdyż z roku na rok pojawia się większa liczba ekip. W pierwszym Electrum Ekiden pobiegło 30 drużyn, rok temu - 181, a w tej chwili mamy zgłoszonych 195 zespołów – kontynuuje swe wyliczenia Grzegorz Kuczyński.

Każdy team niedzielnych (11.06) zawodów składać się będzie z 6 uczestników, którzy wspólnymi siłami przebiegną pełny maratoński dystans. Stanie się tak, gdyż pierwsza osoba pokona trasę o długości 7,195 km, a kolejne przemierzą odpowiednio 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km.

30% kwoty wpisowego zasili konto Fundacji "Pomóż Im" wspierającej Hospicjum dla Dzieci. Na imprezie, która ma tak szczytny cel, nie może więc zabraknąć BiałystokOnline. My także wystawimy swój piękny, młody i wysportowany skład, który być może powalczy o podium, a już na pewno o miejsce w pierwszej dwusetce klasyfikacji.

Jedna pętla trasy, która swój początek i koniec będzie miała na stadionie lekkoatletycznym, liczyć ma ok 2,5 km, a przebiegać będzie m.in. ul. 11 Listopada i Parkiem Zwierzynieckim.

Wciąż można przyłączyć się do pomocy

W ciągu dwóch edycji Electrum Ekiden na konto potrzebujących maluchów trafiło ok. 50 tys. zł. Ci, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę do tegorocznej kwoty, mogą to zrobić, gdyż zapisy do dorosłej sztafety nadal trwają, a im więcej drużyn weźmie udział w zawodach, tym więcej funduszy uda się uzbierać. Jest to bardzo ważne, gdyż potrzeby chorych dzieci są ogromne.

- W tej chwili największą potrzebą staje się rehabilitacja. Koszty opieki nad jednym pacjentem wynoszą ok. 6 tys. zł miesięcznie. Rehabilitacja jest niezwykle ważna, gdyż chłopak, który ma 180 cm, jest tak zwinięty, że się mieści w wózku 96-centymetrowym. Tak mocno pozwijane są kości u chorych dzieci – przekazuje szokujące informacje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji "Pomóż Im".

Start sobotnich i niedzielnych biegów zaplanowany jest na godz. 10.00.

Więcej informacji: Electrum Ekiden

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Apress - Agencja reklamy
Apress - Agencja reklamyul. Bitwy Białostockiej 9 lok. 110
15-102 Białystok
www.apress.pl

Więcej informacji
1077 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39