Emeryci i renciści wyjątkowo dostaną świadczenia przed świętami

2022.12.15 15:11
Wszyscy, którzy obawiają się, czy otrzymają swoje emerytury i renty przed świętami, mogą spokojnie planować bożonarodzeniowe wydatki.
Emeryci i renciści wyjątkowo dostaną świadczenia przed świętami
Fot: ZUS

Emeryci i renciści, którzy otrzymują swoje świadczenia 25. dnia każdego miesiąca w grudniu dostaną je nieco wcześniej. Świadczenia, które przynosi listonosz, dotrą na pocztę 20 grudnia, a wypłaty, które przekazywane są na konto, trafią do banków 22 grudnia.

- Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań i licznych zakupów, dlatego warto wiedzieć, którego dnia oczekiwać na wizytę listonosza, czy na przelew z ZUS-u. Zakład zobowiązał się, by każdy emeryt i rencista, który otrzymuje zwykle swoje świadczenie w terminie 25-tym nie został bez pieniędzy na święta – informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Dobra wiadomość dotyczy również świadczeniobiorców, którzy otrzymują wypłatę 1 dnia miesiąca. Świadczenia za styczeń 2023 roku zostaną im przekazane jeszcze w tym roku. 27 grudnia trafią na pocztę, a 29 grudnia na rachunki bankowe.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca, aby rozważyć możliwość bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie bezgotówkowej. Ten sposób wypłaty wybrało 81 proc. seniorów w województwie podlaskim. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przelewem nie musimy czekać na wizytę listonosza.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1401 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39