Falstart piłkarskich drużyn z Podlasia

2020.03.08 19:25
W sobotę (7.03) wystartowała runda wiosenna w piłkarskiej III lidze (gr. I). Do zmagań na zielonych murawach przystąpiły trzy drużyny z Podlasia, ale żadnej z nich nie udało się zdobyć kompletu punktów.
Falstart piłkarskich drużyn z Podlasia
Fot: Olimpia Zambrów

Sytuacja podlaskich klubów w III-ligowej tabeli nie jest komfortowa. Olimpia Zambrów zajmuje pozycję numer 12, Ruch Wysokie Mazowieckie od dłuższego czasu plasuje się na granicy oznaczającej spadek i utrzymanie, natomiast KS Wasilków zamyka całą stawkę. Po kolejce inaugurującej wiosnę poprawy lokat nie będzie, bowiem żadna ekipa z naszego województwa nie sięgnęła po pełną zdobycz punktową.

Najlepiej wypadł beniaminek. KS Wasilków, na bocznym boisku stadionu miejskiego w Białymstoku, zremisował bezbramkowo z Concordią Elbląg. Niestety dorobek Podlasian nie pozwala na to, by cieszyć się z oczka, gdyż - aby się utrzymać - zespół z Wasilkowa musi wygrywać i to seriami.

W 19. serii zmagań drużyna prowadzona przez Artura Woronieckiego gola nie zdobyła, ale i chociaż nie straciła. Tego samego nie można powiedzieć o Olimpii i Ruchu. Piłkarze obu tych klubów z północno-wschodniej Polski również nie zdołali pokonać bramkarzy rywali, jednak czystego konta zachować już się im nie udało. Zambrowianie polegli u siebie 0:3 z Pelikanem Łowicz, a ekipa z Wysokiego Mazowieckiego, także na własnym terenie, przegrała 0:2 z Unią Skierniewice. Taki wynik, przy zwycięstwie Lechii Tomaszów Mazowiecki, sprawił, że zawodnicy trenowani przez Dariusza Jurczaka spadli w III-ligowej tabeli na miejsce numer 16, czyli pierwsze oznaczające spadek klasę niżej.

W następnej kolejce podlaskie zespoły spróbują zmazać złe wrażenie, grając na wyjazdach. KS Wasilków zmierzy się z Sokołem Ostróda, Olimpia Zambrów powalczy z Concordią Elbląg, zaś Ruch Wysokie Mazowieckie uda się na bój przeciwko Sokołowi Aleksandrów Łódzki.

Aktualna tabela III ligi (gr. I): Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

KS Wasilków - Concordia Elbląg 0:0 (0:0)
KS Wasilków (skład wyjściowy): Nowajczyk - Butkiewicz, Naliwajko, Dąbrowski, Makal, Zieniewicz, Stefanowicz, Dudziński, Przemielewski, Pawłowski, Jakimiuk

Olimpia Zambrów - Pelikan Łowicz 0:3 (0:0)
Bramki: Dawid Kieplin 49', Krystian Białas 81', Damian Zagórski 90'.

Olimpia Zambrów: Stefaniak - Zalewski, Paczkowski, P. Jastrzębski, Steć (61' Głowicki), Ostaszewski, Radecki, Kalinowski (73' Napora), Smoleń, Shibata, Wasiluk

Ruch Wysokie Mazowieckie - Unia Skierniewice 0:2 (0:1)
Bramki: Kamil Łojszczyk 5k, Konrad Niedzielski 85

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1497 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39