Falstart w sprawie kompleksu sportowego przy Sybiraków

2018.02.04 15:40
Na kompleks sportowy na os. Piasta będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Miasto ogłosiło kolejny przetarg, na inwestycję, która pierwotnie miała zakończyć się w zeszłym roku.
Falstart w sprawie kompleksu sportowego przy Sybiraków
Fot: pixabay.com

W październiku zeszłego roku zakończona miała być inwestycja wybrana przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2017, polegająca na wybudowaniu kompleksu sportowego w rejonie ulic Sybiraków, Andrukiewicza i Wołyńskiej. Mamy luty, a magistrat ponawia przetarg.

Wspomniane przedsięwzięcie było projektem, który jako pomysł osiedlowy, zebrał ponad 1,1 tys. głosów. Mieszkańcom wyraźnie zależało, żeby te obiekty powstały. W lipcu ubiegłego roku sprawa wyglądała na rozwojową. Ogłoszono przetarg na wybudowanie kompleksu, w skład którego wchodziło gruntowe boisko do piłki nożnej, miejsce do uprawiania siatkówki plażowej oraz urządzenia do street workoutu i pomniejszych elementów, jak stojaki rowerowe, ławki, kosze itp. Według wnioskodawców realizacja tego projektu ma kosztować 203 tys. zł. Możliwe, że ta cena się nie zmieni, ponieważ w poprzednim przetargu nie została złożona żadna oferta.

Warto także dodać, że w postępowaniu ogłoszonym w lipcu oferta była podwójna, ponieważ w jej skład wchodziło także opracowanie dokumentacji projektowej dla innego przedsięwzięcia z budżetu obywatelskiego – "Tam, gdzie było wysypisko, teraz będzie nasze boisko", dotyczącego inwestycji przy ul. Wolińskiej. W przypadku tej inwestycji, także się nic od tamtej pory nie ruszyło.

Jeśli chodzi o przetarg na kompleks na os. Piasta, to obecnie można składać oferty do 15 lutego w Departamencie Inwestycji przy ul. Składowej 11. Szczegóły dotyczące zamówienia dostępne są na stronie www.bip.bialystok.pl. Tym razem zakończenie robót planowane jest na połowę 2018 r.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1407 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39