"Fikcyjne pulpety". Tarantino według Koronkiewicza

2010.09.22 00:00
Szare blokowiska, bary mleczne, gangsterzy zza Buga. "Fikcyjne pulpety" to zrealizowana w Białymstoku, przez weteranów kina amatorskiego, "spolszczona" wersja filmu Quentina Tarantino. Projekcja jutro w supraskim Alkierzu. Ci, którzy filmu nie widzieli muszą zobaczyć go koniecznie.
"Fikcyjne pulpety". Tarantino według Koronkiewicza
Fot: A.D.

"Fikcyjne pulpety" nakręcił w 1995 roku Wojciech Koronkiewicz. Białostocki filmowiec, dziennikarz, poeta i prozaik. Inicjator poetyckiej "Grópy Obłęd", twórca Białostockiego Klubu Projektor, publikował w "Kartkach", "Lampie i Iskrze Bożej". Oprócz "Pulpetów" nakręcił m.in. "Brzóska prowadzi do Lasu", "Jedzenie zamiast bomb", "Puszkin", cykl 20 krótkich filmików "Poczet Poetów Polskich" i nowelę o Baćmanie (znalazła się w filmie "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach").

"Fikcyjne pulpety" powstawały w białostockich realiach: na dworcu, w miejskim autobusie, barze mlecznym czy po prostu na ulicy. W filmie zobaczyć można m.in. Piotr Krzywca (innego niezależnego białostockiego filmowca) oraz Kobasa Laksę (znanego artystę współczesnego). Pojawia się też sam reżyser.

Początek projekcji o godz. 20. Wstęp wolny. Przez cały wrzesień w Alkierzu są pokazywane tytuły, które znalazły się w programie festiwalu "Filmowa Góra". Trwał on w Supraślu przez całe wakacje.

andy

1422 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39