Filmowe Podlasie Edukuje! - warsztaty dokumentalne z Tomaszem Śliwińskim

dodane dnia: 2016-01-13 przez: cmg01
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2016-01-30 - 2016-01-31
Białostocki Ośrodek Kultury – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” rozpoczyna nabór do kolejnej edycji projektu FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! W trakcie półrocznego projektu, młodzi filmowcy pod okiem nominowanego do Oscara za film „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego, będą uczyć się realizacji filmu dokumentalnego.

Podczas warsztatów prowadzący przeprowadzi uczestników przez meandry tworzenia autorskiego filmu dokumentalnego. Rozłożone w okresie pół roku cykliczne (dwa razy w miesiącu) zajęcia tematyczne doprowadzą do realizacji przez każdego uczestnika autorskiego niezależnego filmu. A droga do tego będzie wieść poprzez autorski program Tomasza Śliwińskiego oparty min.: na takich tematach jak:

- ćwiczenia z kamerą
- poszukiwanie inspiracji i tematu
- dokumentacja i praca nad scenariuszem
- inscenizacja, światło, dźwięk i praca kamery na planie

Efekty ich pracy zobaczymy na podsumowującym warsztaty, specjalnym pokazie w białostockim kinie Forum.

Cena warsztatów: 40 zł miesięcznie.

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić zgłoszenie (dostępne pod adresem: www.bok.bialystok.pl) oraz przesłać je na dkf@bok.bialystok.pl

Pierwsze zajęcia odbędą się: 30 i 31 stycznia 2016 w Białostockim Ośrodku Kultury (ul. Legionowa 5)

Tomasz Śliwiński
Urodzony w 1979 roku. Student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Wydziału ETI oraz Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Zajmuje się fotografią i filmem. Jego debiut filmowy „Klątwa” (2011) prezentowany był na wielu festiwalach. Jego kolejny film „Nasza klątwa” był pokazywany m.in. na festiwalu w Locarno i Nowych Horyzontach. Razem z Magdą Hueckel założył grupę Muzungu-art, w ramach której wspólnie tworzą subiektywny dokument fotograficzny z licznych podróży po świecie. Ich prace prezentowane były m.in. w Tate Britain Gallery w Londynie. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie.

„Nasza klątwa”
Nominowany do Oscara 2015 w kategorii Krótki Dokument film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji, CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą. Historia bohaterów filmu opisana jest na blogu: www.leoblog.pl. Film jest pokazywany podczas festiwali filmowych na całym świecie i zdobywa na nich nagrody przyznawane przez jury i publiczność.

FILMOWE PODLASIE EDUKUJE! to cykliczne (dwa razy w miesiącu) spotkania, łączące zajęcia teoretyczne i warsztatowe, dzięki którym umożliwiamy osobom zainteresowanym tworzeniem filmów – ciekawą i długofalową (półroczną) formę edukacji. To dobry wstęp do samodzielnego kręcenia filmów lub dalszych poszukiwań edukacyjnych w tym temacie. Do współpracy w ramach warsztatów zapraszamy znanych i uznanych filmowców pochodzących z Podlasia (Kasia Kijek, Przemek Adamski, Maciek Szupica, Grzesiek Nowiński, Rafał Samusik, Bartek Tryzna, Ewa Borysewicz) oraz z kraju i świata (Izabela Plucińska, Marcin Sauter, Paweł Wysoczański, Svetłana Filippova, Monika Kuczyniecka, Yann Jouette, Piotr Matwiejczyk, Paweł Jóźwiak Rodan, Daria Kopeć, Marcin Filipowicz, Jeff Chiba Sterns, Tomasz Jurkiewicz, Grzegorz Jaroszuk).

1280 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39