Filozofia w lokalnych liceach. Zajmą się tym nauczyciele akademiccy

2016.11.17 17:41
180 uczniów z kilku liceów ogólnokształcących w stolicy woj. podlaskiego weźmie udział w zajęciach przygotowanych przez filozofów z Uniwersytetu w Białymstoku.
Filozofia w lokalnych liceach. Zajmą się tym nauczyciele akademiccy
Fot: UwB

Uniwersytet w Białymstoku zdobył ponad 88 tys. zł w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu uczniowie niektórych białostockich szkół średnich pod okiem kadry akademickiej będą poszerzać wiedzę z zakresu filozofii.

Jak podkreśla rzecznik uczelni Katarzyna Dziedzik, projekt znalazł się na szczycie listy rankingowej, zdobywając najwięcej punktów spośród 22 wniosków, które otrzymały dofinansowanie.

Młodzież podczas zajęć ma uczyć się poprawnego argumentowania, krytycznego, samodzielnego myślenia, logiki i heurystyki.

- Chcemy zapewnić uczniom zajęcia na najwyższym poziomie. Do szkół trafi wyróżniająca się kadra filozofów z Wydziału Historyczno-Socjologicznego naszej uczelni – mówi dr Karina Sachpazidu-Wójcicka z Uniwersytetu w Białymstoku, pełnomocnik rektora ds. projektów rozwojowych. – Zajęcia w ramach projektu odbywać będą się w II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, III LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku.

Projekt nosi nazwę "Filozoficzne forum aktywności społecznej Uniwersytetu w Białymstoku" i będzie realizowany do lipca 2019 r. Organizatorzy chcą, żeby zajęcia uatrakcyjniły podstawę programową szkół ponadgimnazjalnych. Mają też zwiększyć zaangażowanie się instytucji akademickich w procesy rozwoju społeczeństwa na różnych poziomach - ekonomicznym, cywilizacyjnym, moralnym i etycznym.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39