Finał inwestycji APS i nowe miejsca pracy

2010.06.22 00:00
Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie zakończyła realizację swojej najnowszej inwestycji - montowni rozdzielnic niskiego i średniego napięcia oraz biura projektowego, które te rozdzielnie będzie projektowało. Umożliwi to firmie wejście w kolejne, innowacyjne sektory działalności. Przy okazji zatrudnienie znajdzie kilkanaście osób.
Finał inwestycji APS i nowe miejsca pracy
Fot: materiały firmy
Nowa hala APS

To kolejny etap rozwoju w 15-letniej historii działalności spółki, której głównym obszarem działalności są kompleksowe usługi: projektowanie, montaż i uruchamianie, serwis oraz produkcja prefabrykatów - z zakresu automatyki przemysłowej. Inwestycja polegała na dobudowaniu dwóch kondygnacji do istniejącego parterowego budynku.

- Można powiedzieć, że rodziła się w bólach, bo już na wstępie nie chciał się na nią zgodzić Urząd Nadzoru Lotnictwa, który swoją odmowę uzasadniał bliskością lotniska Krywlany, a budynek miałby przeszkadzać startującym i lądującym samolotom - opowiada prezes Bogusław Łącki. - Ostatecznie UNL zmienił zdanie. I - jak widać - słusznie, bo lotniska z prawdziwego zdarzenia, jak nie było, tak nie ma, a nasza inwestycja jest.

Innym ogromnym utrudnieniem był fakt, że APS musiała finansować i realizować inwestycję w warunkach kryzysu, nie przerywając bieżącej działalności. Rozbudowa kosztowała w sumie ponad 2,7 mln zł, z czego 900 tys. zł dołożyła Unia.

Inwestycja nie tylko poszerzy ofertę APS i zwiększy rentowność jej działalności. Przy okazji pracę znajdzie kilkanaście osób, które będą zatrudniane stopniowo w miarę napływających zleceń.
- Kilka osób zatrudnimy już wkrótce, jesteśmy na etapie rozpatrywania kilkudziesięciu podań, które do nas w tej sprawie napłynęły - dodaje prezes Łącki.

andy
1341 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39