Finał "Pól Nadziei". Kwestowało 300 wolontariuszy, ile udało im się zebrać?

2022.06.07 12:50
W dniach 27-29 maja odbył się finał Pól Nadziei. Mimo niezbyt dobrej pogody, kwestowało 300 wolontariuszy. Już wiadomo, ile udało im się zebrać.
Finał "Pól Nadziei". Kwestowało 300 wolontariuszy, ile udało im się zebrać?
Fot: Fundacja Pomóż Im/Krzysztof Kadziewicz.

Finałowa kwesta kampanii "Pola Nadziei" prowadzona przez Fundację „Pomóż Im” jest już dość dobrze znana mieszkańcom Białegostoku. W tym roku wolontariusze, a było ich 300, zbierali dary do puszek nie tylko w różnych punktach Białegostoku, ale także w Łomży, Łapach, Orzyszu, Choroszczy, Złotorii i Turośni Kościelnej. Przez ostatnie dwa lata zbiórka nie była organizowana z powodu pandemii, jednak tegoroczny powrót organizatorzy uznają za bardzo udany.

- Spotykaliśmy wiele ciepłych reakcji. Ludzie doceniali to, że zbieramy na najbardziej chore dzieci – takimi wrażeniami dzielili się młodzi wolontariusze. W wielu przypadkach uczniowie, a nawet przedszkolaki. To oni odegrali główne role w zbiórce.

Wśród kwestujących znaleźli się też członkowie bractw historycznych Trzaskawica i Winland uczestnicy konkursów na Miss i Mistera Podlasia, organizacja seniorów czy zawodnicy Lowlanders Białystok.

- Jesteśmy tyle warci, ile możemy dać dla kogoś. Trzeba pomagać, szczególnie w tych trudnych czasach – mówił Mister Podlasia, Kamil Żmijewski.

Podczas finałowego weekendu udało się zebrać 38 035,18 złotych. Na ostateczny wynik „Pól Nadziei” złożą się też wcześniejsze wydarzenia w szkołach i przedszkolach. Do tego jeszcze akcje organizowane przez samą fundację. Już wiadomo, że ostateczna kwota przekroczy 100 tysięcy złotych.

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej. Jest to szczególne miejsce, gdzie fundacja chce przyjmować niepełnosprawne dzieci na określony czas zapewniając im wówczas specjalistyczną opiekę. Wówczas rodzice będą mogli chociaż przez trochę odpocząć czy np. podreperować swoje zdrowie.

- Rodzice ciężko chorych dzieci pracują przy nich 24 godziny na dobę. Chwila odpoczynku, zakupy czy załatwienie spraw urzędowych są dla nich bardzo ważne. Wszyscy potrzebujemy urlopu, a oni tak naprawdę go nie mają. Naszym marzeniem jest, by powstający pod Białymstokiem Dom Opieki Wytchnieniowej zaczął działać jak najszybciej, dlatego liczy się każda złotówka – mówi Krystyna Skrzycka z Fundacji "Pomóż Im".

Tegoroczna edycja "Pól Nadziei" odbyła się pod hasłem "Działamy sercem". Kampania ruszyła jesienią 2021. Od tego czasu Fundacja "Pomóż Im" zorganizowała liczne spotkania edukacyjne w szkołach i przedszkolach. W akcji wzięło udział ponad 120 podlaskich placówek.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1137 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39