Fisz Emade Tworzywo z "Balladami i protestami" w Białymstoku - zmiana terminu

2021.10.30 10:58, Aktualizacja: 2021.11.05 09:08
W sobotę (27.11) będzie można posłuchać najnowszych utworów Fisza Emade Tworzywo. Piosenki ukazały się na płycie "Ballady i protesty", jak twierdzą twórcy jest to "płyta sprzeciwu".
Fisz Emade Tworzywo z "Balladami i protestami" w Białymstoku - zmiana terminu
Fot: Materiały prasowe

Materiał zgromadzony na nowej płycie zespołu, którego założycielem są bracia Waglewscy, to powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań.

"Ballady i protesty" to płyta kontestacji. Jest ona pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę. Na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, i skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem. Pełna wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

Na płycie znajduje się 18 utworów. W ich nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

Premiera "Ballad i protestów" odbyła się 29 października. Fisz Emade Tworzywo ruszają w trasę i będą mieli przystanek w Zmianie Klimatu w Białymstoku.

Koncert odbędzie się w sobotę (27.11), o godz. 19:00. Koncert przełożony z dnia 5 listopada. Bilety zachowują ważność!

Można wygrać zaproszenia na koncert: KONKURS

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

973 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39