Fundacja im. Rodziny Czarneckich działa na Podlasiu

2014.10.05 00:00
Wigilia miejska, wsparcie projektów kulturalnych w białostockim Teatrze Dramatycznym czy Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz bezpośrednia pomoc potrzebującym - choć Fundacja zarejestrowana została niedawno, założycielki mogą pochwalić się pokaźnym dorobkiem dobroczynnym.
Fundacja im. Rodziny Czarneckich działa na Podlasiu
Fot: materiały prasowe

Założycielkami Fundacji są Helena i Dominika Czarneckie - mama i córka. Jako Fundacja, panie oferują wsparcie działalności kulturalnej osób i organizacji społecznych będących w trudnej sytuacji materialnej. Pomagają także w rozwoju naukowym młodych białostoczan i mieszkańców Podlasia. Na swoją działalność dobroczynną, podobnie jak do tej pory, wykładać będą własne środki.

- Pomagamy, bo tak robiłyśmy od zawsze – mówi Dominika Czarnecka, wiceprezes Fundacji im. Rodziny Czarneckich. - Sama jeszcze jako nastolatka przez wiele lat pracowałam w charakterze wolontariuszki w polskich i zagranicznych projektach mających na celu ochronę dziedzictwa narodowego czy w organizacji letnich warsztatów edukacyjnych dla dzieci z ubogich rodzin.

Mało kto wie, że Dwór wspiera lokalne instytucje kultury m. in. Operę i Filharmonię Podlaską czy Teatr Dramatyczny oraz sponsoruje dwie drużyny sportowe grające w ligach amatorskich. Nowa organizacja powstała po to, by uporządkować dotychczasową działalność charytatywną.

Statut Fundacji jest bardzo szeroki, bo jej twórczynie chcą mieć w przyszłości szerokie pole do działania. Liczą także, że dzięki zdobyciu osobowości prawnej uda się im realizować zdecydowanie większe projekty niż do tej pory.

- Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi stowarzyszeniami i fundacjami z regionu, aby razem czynić Białystok i Podlasie lepszym miejscem do życia – podkreśla Dominika Czarnecka.

Całość działalności Fundacji im. Rodziny Czarneckich jest kontrolowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Będzie prowadzona także pełna księgowość, a wszystkie procedury mają być transparentne.

Ewa Reducha
24@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39