Futbol amerykański. Topliga: Wysokie zwycięstwo Lowlanders [WIDEO]

2015.05.16 00:00
W rozegranym w sobotę meczu 7. siódmej kolejki Topligi zespół Primacol Lowlanders Białystok pokonał na wyjeździe Husarię Szczecin 34:3.

Już pierwsza kwarta dzisiejszego meczu zwiastowała, że ten trend może być złamany. Perfekcyjna skuteczność białostoczan w pierwszych 12 minutach regulaminowego czasu gry pozwoliła im prowadzić aż 21:0. Przyłożeniami po akcjach biegowych popisali się rozgrywający Jabari Deonate Harris i running back Damian Kołpak. Sześć punktów dorzucił też Łukasz Czaczkowski po podaniu Harrisa. Bezbłędny w próbach podwyższeń za jeden był Artur Zalewski.

Przed przerwą na podlaską nawałnicę Husarze potrafili odpowiedzieć tylko skutecznym kopnięciem z pola Przemysława Adamusa. W drugiej kwarcie efektownym biegiem przez ponad dwie trzecie długości boiska popisał się gracz Lowlanders Alexander Romaine Allen. Do szatni goście schodzili prowadząc aż 24 punktami.

W trzeciej kwarcie w grę dominujących w pierwszej połowie białostoczan wkradło się sporo chaosu. Atak przestał funkcjonować. Na wysokości zadania stawała za to formacja obrony. Ostatnie punkty w spotkaniu przyjezdni zdobyli w czwartej kwarcie, gdy powracający po kontuzji Bartosz Głowacki wykorzystał dobre podanie Harrisa. To jednostronne spotkanie zakończyło się wysoką wygraną beniaminka z Białegostoku.

- Zmarnowaliśmy sporo szans na to, by wygrać jeszcze wyżej. Trzeba jednak przyznać, że mieliśmy też dużo szczęścia, bo kilka razy udało nam się zatrzymać Husarię tuż przed naszym polem punktowym. Na pewno nie ustrzegliśmy się błędów. Słabo, szczególnie w trzeciej kwarcie, funkcjonowała linia ofensywna. W tej części gry atak zablokował się. Na szczęście obrona ratowała sytuację. W końcu przełamaliśmy za to klątwę pierwszych połów. Dzisiaj w pierwszej odsłonie graliśmy koncertowo. W tym spotkaniu chcieliśmy utrzeć nosa wszystkim tym, którzy liczyli na to, że Husaria będzie w stanie nam sprostać. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że jesteśmy bliżej top-3 niż pozostałe drużyny w Toplidze - powiedział Rafał Bierć, prezes Primacol Lowlanders Białystok.

Skrót meczu

Kolejny mecz Husaria rozegra 23 maja w Będzinie. Rywalem szczecinian będą Hutnicy. Tego samego dnia w Warszawie białostoczanie zmierzą się z Warsaw Sharks.

Husaria Szczecin - Lowlanders Primacol Białystok 3:34 (0:21, 3:6, 0:0, 0:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Jabari’ego Deonate’a Harrisa po 27-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

0:14 przyłożenie Damiana Kołpaka po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

0:21 przyłożenie Łukasza Czaczkowskiego po 20-jardowej akcji po podaniu Jabari’ego Deonate’a Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)

II kwarta
3:2135-jardowe kopnięcie z pola Przemysława Adamusa

3:27 przyłożenie Alexandra Romaine’a Allena po 69-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
3:34 przyłożenie Bartosza Głowackiego po 19-jardowej akcji po podaniu Jabari’ego Deonate’a Harrisa (podwyższenie za jeden punkt Artur Zalewski)