Futsal Ekstraklasa. Słoneczni bez punktów

2019.01.20 18:04
W meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok mierzył się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Podlasianie - mimo dzielnej walki - wracają z Górnego Śląska bez punktów. Pojedynek zakończył się bowiem triumfem gospodarzy 3:2.

W poprzednim sezonie futsaliści MOKS-u na wyjazdach spisywali się więcej niż przyzwoicie. Podopieczni Adriana Citki zanotowali wtedy w delegacjach 6 zwycięstw, natomiast 7-krotnie schodzili z parkietu w roli pokonanych. W trwających rozgrywkach sytuacja uległa zmianie. Teraz białostoczanie wyraźnie lepiej prezentują się we własnej hali, natomiast z terenów rywali nie potrafią zbyt często wywieźć korzystnego rezultatu.

Tak też było w niedzielę (20.01) w Gliwicach. Choć Słoneczni już w 4. minucie meczu wyszli na prowadzenie, bo do bramki przeciwników trafił Kożuszkiewicz, to jednak koniec końców z triumfu cieszyli się zawodnicy Piasta. Na przerwę z lepszym wynikiem (2:1) schodzili jeszcze Podlasianie, ale po zmianie stron gole strzelali już tylko gospodarze. W 22. minucie do remisu doprowadził Sergio Parra, a chwilę później bramkę na 3:2 zdobył Rafał Franz.

Słoneczni starali się odpowiedzieć, świetną okazję miał m.in. Adrian Citko, ale piłka, po strzale grającego trenera MOKS-u i rękawicach golkipera Piasta, trafiła tylko w spojenie słupka z poprzeczką. W efekcie wszystkie punkty zostały na Górnym Śląsku, dzięki czemu Piast wyprzedził Słonecznych w ligowej tabeli. Ekipa z północno-wschodniej Polski znajduje się aktualnie na pozycji numer 9.

12. Pogoń 04 Szczecin 12 5 1 2 9 35:61

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:2 (1:2)
Bramki: Marcin Grzywa 18, Sergio Parra Bonilla 22, Rafał Franz 24 - Krzysztof Kożuszkiewicz 4, Adrian Citko 19