Gigi L'Amoroso, czyli słodki łajdak

2009.05.28 00:00
Dwie godziny miłości, pięknych romantycznych piosenek i śmiechu. "Gigi L'Amoroso" to recital Jana Jakuba Należytego i trzech aktorek Teatru Dramatycznego Aleksandry Maj, Agnieszki Możejko i Ewy Palińskiej.

Jego premiera 4 czerwca na scenie foyer o godz. 21. Spektakle przedpremierowe ze specjalnymi atrakcjami 28 i 30 maja o godz. 19 i 21.

To opowieść o chłopaku śpiewającym piękne piosenki, w którym kochają się wszystkie kobiety. Pierwszy akt rozgrywa się we Włoszech, w pracowni krawieckiej. Gigi rozkochuje w sobie szwaczki. W akcie drugim przenosimy się do małego, amerykańskiego miasteczka. Gigi w taniej tancbudzie śpiewa z Amerykanką. W listach do dziewczyn pozostawionych we Włoszech zupełnie inaczej opisuje Amerykę. Wreszcie musi spojrzeć prawdzie w oczy i wrócić do kobiet, które go kochają.

Tak wygląda historia. Wypełnią ją piękne utwory Georgesa Brassensa (Należyty jest uważany za jednego z najlepszych polskich wykonawców twórczości francuskiego barda), Sinatry, Brella, Aznavoura i samego piosenkarza, w sumie blisko 30 piosenek w polskich tłumaczeniach. - Wszystkie traktują o miłości. Każdy je gdzieś słyszał. To utwory nieśmiertelne. Zmieniają się trendy, ale potrzeby człowieka pozostają te same - mówi Należyty.

Piosenkarzowi oraz autorowi tekstów piosenek i sztuk teatralnych (m.in. komedii małżeńskiej "Trzy razy łóżko", wielkiego hitu w Dramatycznym) towarzyszą Aleksandra Maj, Agnieszka Możejko i Ewa Palińska, aktorki śpiewające. Piękne, powabnie ubrane i seksownie się ruszające. - Praca nad spektaklem to od pierwszych prób była duża przyjemność, choć Kuba dość wysoko postawił poprzeczkę - opowiada Aleksandra Maj. - Te piosenki dają możliwości. Zależało nam, by odnaleźć w nich siebie i opowiedzieć prawdziwą historię - dodaje Agnieszka Możejko. Ewa Palińska podkreśla, że nie jest to wyłącznie męski recital. - Obecny jest tu pierwiastek żeński, a w piosenkach można odnaleźć też swoich partnerów lub kogoś z marzeń - mówi. Należyty dodaje: - Te trzy kobiety są zakochane bardziej w wyobrażeniu idealnego mężczyzny niż w nim samym. A Gigi jest takim trochę uroczym łajdakiem. Ani męskie, ani kobiece ideały nie istnieją.

W recitalu zabrzmi muzyka zagrana na żywo przez pianistę Romualda Kozakiewicza i kontrabasistę Piotra Chocieja.

- "Gigi L'Amoroso" to spektakl dla wszystkich wrażliwych osób - zaprasza Należyty. - Dla zakochanych i samotnych, dla tych, którzy kochają i chcą być kochani. Można się na nim pośmiać i powzruszać.

Kliknij tutaj aby obejrzeć fotoreportaż.

andy

Polecamy
Sklep Exploret, Patrioci, Pro Fighter, Octagon Białystok
Sklep Exploret, Patrioci, Pro Fighter, Octagon Białystokul. Zwycięstwa 8 lok. 37, 59-62; 71-74; 79-82 (Galeria Madro), lok. 35 G - 2 (Nowa Galeria Madro)
15-703 Białystok

Więcej informacji
1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39