Grzegorz Rasiak zapewnił spokojną zimę

2011.12.11 00:00
Jagiellonia wygrała na PGE Arena z Lechią Gdańsk 1:0 (0:0). Zwycięską bramkę zdobył w 85. minucie Grzegorz Rasiak, dla którego był to pierwszy gol w oficjanym spotkaniu w zółto-czerwonych barwach. Dzięki zdobytym punktom Jaga przezimuje na 10. pozycji w tabeli.
Fot: jagiellonia.pl
Jagiellonia wywiozła punkty z Gdańska

W 2. minucie Vladimir Kukol dośrodkował w pole karne, a tam Tomasz Kupisz minął się z piłką. W ciągu następnych piętnastu minut nić ciekawego nie działo się na stadionie w Gdańsku. Dopiero w 20. minucie Traore uderza z rzutu wolnego . Robi te jednak niecelnie. W odpowiedzi głową strzelał Thiago Cionek. Piłka po próbie Brazylijczyka minęła bramkę.

W 31. minucie powinno być 1:0 dla Jagiellonii. Błąd popełnił Rafał Janicki. Piłka trafiła do Kupisza, który zmarnował sytuację sam na sam z Wojciechem Pawłowskim. Golkiper Lechii wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Pięć minut później goście mieli ponownie dogodną sytuację. Łukasz Tymiński zagrał do Kukola, który dośrodkował na głowę Grzegorza Rasiaka. Napastnik Jagi jednak przestrzelił.

Jagiellonia kolejną świetną okazję miała w 49. minucie. Tomasz Frankowski dośrodkował z rzutu wolnego. Futbolówkę wybił Ivans Lukjanovs. Piłka wróciła do "Franka", który nie trafił w światło bramki. Chwilę później znów świetna okazja Jagi. Rasiak zgrał głową do Frankowskiego, który odegrał mu piłkę. Strzał Rasiak został zablokowany przez defensorów Lechii.

Na początku drugiej połowy strzelał Lukjanovs. Na posterunku był Tomasz Ptak. W odpowiedzi strzelał Tymiński. Uderzenie pomocnika Jagiellonii nie sprawiło problemów Pawłowskiemu. W 50. minucie aktywny w tym meczy Traore uderzył z 16 metrów obok bramki.

W 68. minucie Jagiellonia stworzyła kolejną świetną okazję. Kupisz zagrał do Frankowskiego, a ten odegrał mu piłkę. Strzał pomocnika gości zablokowali obrońcy Lechii. Chwilę później Rasiak pokonał Pawłowskiego, ale był na pozycji spalonej.

W 85. minucie Jagiellonia objęła prowadzenie. Do bramki Lechii trafił Grzegorz Rasiak. Było to pierwsze trafienie nowego napastnika o oficjalnym meczu w żółto-czerwonych barwach. Chwilę później Seratlić mógł dobić drużynę z Gdańska, ale zmarnował sytuację sam na sam z Pawłowskim.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0). Bramka: Rasiak 85.

Lechia Gdańsk: 24. Wojciech Pawłowski - 5. Krzysztof Bąk (28, 17. Marcin Pietrowski), 2. Rafał Janicki, 4. Sergejs Kožans, 3. Vytautas Andriuškevičius - 11. Ivans Lukjanovs, 22. Paweł Nowak, 8. Łukasz Surma, 7. Abdou Razack Traoré, 19. Fred Benson - 46. Josip Tadić.

Jagiellonia Białystok: 29. Tomasz Ptak - 15. Thiago Cionek, 24. Tomasz Porębski, 5. Andrius Skerla, 17. Alexis Norambuena - 8. Tomasz Kupisz, 18. Łukasz Tymiński, 10. Marcin Burkhardt (83, 23. Marko Ćetković), 30. Vladimír Kukoľ - 47. Grzegorz Rasiak, 21. Tomasz Frankowski (67, 31. Ermin Seratlić).

Żółte kartki: Traoré, Andriuškevičius (Lechia), Norambuena, Kukoľ, Seratlić (Jagiellonia).

Sędziował: Robert Małek (Zabrze).

Widzów: 12754.