Białystok Online

Aktualności

Happening "Obejmij Polskę" i śpiewy patriotyczne na Święto Niepodległości

2013.11.10 00:00
Happening "Obejmij Polskę" i śpiewy patriotyczne na Święto Niepodległości
Fot: sxc.hu

W poniedziałek (11.11) obchodzimy 95. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Z tej okazji na Rynku Kościuszki odbędą się miejskie obchody tego patriotycznego święta oraz happening "Obejmij Polskę. 11.11 - lubię Cię:)".

W poniedziałek (11.11) miejskie obchody Święta Niepodległości rozpoczną się od liturgii w cerkwi pw. św. Mikołaja i od mszy św. w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku. Centralne uroczystości zaplanowane są na godz. 12.30 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki, odbędzie się m.in. śpiewanie pieśni patriotycznych wspólnie z artystami Białostockiego Teatru Lalek.

Po części oficjalnej, o godz. 13.30 obok fontanny na Rynku będzie miał miejsce happening "Obejmij Polskę. 11.11 - lubię Cię:)". Jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich. Mają być słodkości, będą przypinane biało-czerwone wstążeczki, składane życzenia.
- I wszyscy mają się też obejmować, w imię zasady, Polska to przecież my wszyscy, a Dzień Niepodległości - to święto nas wszystkich - informuje Grupa B, organizator akcji.

Małgorzata Cichocka

Małgorzata Cichocka

malgorzata.c@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas