I po wielkim egzaminie... Gimnazjaliści napisali test z języka obcego [ARKUSZE]

2014.04.25 00:00
W piątek (25.04) gimnazjaliści napisali test z języka angielskiego, tym samym kończąc 3-dniowy egzamin na koniec szkoły. W Podlaskiem przystąpiło do niego ponad 12 tys. uczniów. Jego wynik jest brany pod uwagę w rekrutacji do szkół średnich.
I po wielkim egzaminie... Gimnazjaliści napisali test z języka obcego [ARKUSZE]
Fot: sxc.hu

Gimnazjaliści mogą już odetchnąć z ulgą - dzisiaj napisali ostatnią część egzaminu, który rozpoczął się w środę. Pierwszego dnia rozwiązywali zadania z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego, drugiego - z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, natomiast dzisiaj zmierzyli się z językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowym (w naszym województwie wybrało go prawie 12 tys. uczniów) lub/i rozszerzonym (niewiele mniej, co aż 9,7 tys.).

Gimnazjaliści mogli zdawać jeden z sześciu języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski. Arkusze egzaminacyjne ze wszystkich obejmowały: czytanie tekstu ze zrozumieniem oraz wyłapywanie informacje ze słuchu. Uczniowie test na poziomie podstawowym rozpoczęli o godz. 9, natomiast rozszerzonym o godz. 11. Na rozwiązanie obu mieli po 60 minut.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum niezależnie od wyniku, jednak jest on brany pod uwagę przy rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Nabór do szkół średnich już trwa, zatem uczniowie mogą już aplikować do wymarzonej placówki.

Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego młodzież pozna już w czerwcu. W czerwcu także osoby, które z różnych przyczyn w pierwszym terminie nie mogły przystąpić do tzw. "małej matury", będą mogły ją napisać.

Sprawdź, czy rozwiązałbyś zadania z języka obcego: ARKUSZE

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

781 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39