"Idziemy na wybory i głosujemy na Rafała Trzaskowskiego" - zachęcają sztabowcy

2020.06.26 17:36
W piątek (25.06) sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego rozdawał ulotki białostoczanom. Na Rynku Kościuszki wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak oraz Robert Tyszkiewicz apelowali o oddanie głosu w niedzielnych wyborach na swojego kandydata.
"Idziemy na wybory i głosujemy na Rafała Trzaskowskiego" - zachęcają sztabowcy
Fot: Angelika Dorf
Apel o oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego

Kampania wyborcza dobiega końca. Na jej finiszu sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego mobilizował białostoczan do wzięcia udziału w niedzielnym głosowaniu. Od porannych godzinnych członkowie sztabu rozdawali ulotki w centrum Białegostoku oraz zgromadzili się pod białostockim ratuszem, by zaapelować do mieszkańców miasta o oddanie głosu na Rafała Trzaskowskiego.

Polska potrzebuje silnego prezydenta

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak zaznaczył, że dotychczas nie było takiej kampanii wyborczej w historii. Czasy pandemii narzuciły zupełnie nowe wymogi.

- Walczymy o każdy głos, bo te wybory są niesłychanie ważne - mówił. - Od nich zależy, jaką drogą Polska pójdzie przez najbliższe lata. Czy te wartości, które są bliskie nam, Rafałowi, zwyciężą. To wszystko jest w rękach wyborców. Wiemy, że na Podlasiu jest wiele osób, które chcą poprzeć Rafała Trzaskowskiego.

Dodał również, że w Białymstoku są fantastyczni samorządowcy tacy jak Tadeusz Truskolaski oraz wielu innych.

- Kto da więcej możliwości z UE, więcej funduszy, dobrego działania. Głosujcie na Rafała Trzaskowskiego. Polska potrzebuje silnego prezydenta, który potrafi łączyć a nie dzielić - podkreślał Tomasz Siemoniak.

Potrzebne wsparcie

Robert Tyszkiewicz podziękował białostoczanom za złożone podpisy na Rafała Trzaskowskiego, które udało się zebrać zaledwie w 4 dni oraz za tysiące banerów i plakatów wywieszonych na płotach oraz domach.

- Musimy w najbliższą niedzielę zachęcić naszych przyjaciół, zaprosić rodzinę, i powiedzieć: Idziemy na wybory i głosujemy na Rafała Trzaskowskiego, bo to jest najlepszy kandydat na prezydenta Polski, ale tego dnia będzie potrzebował naszego wsparcia. W tę niedzielę każdy z nas ma władzę, kartę wyborczą - mówił Tyszkiewicz.

Krzysztof Truskolaski również zaapelował spod ratusza, by białostoczanie oddali swój głos na Rafała Trzaskowskiego.

- Chciałabym państwa bardzo serdecznie zachęcić, aby 28 czerwca postawić X przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego, bo to jest najlepszy wybór dla Polski – mówił Krzysztof Truskolaski.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1189 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39