Innowacje w medycynie. Polska odsłona światowego konkursu

2012.03.26 00:00
Najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji i medycyny mają szansę na nagrody w pierwszej polskiej edycji konkursu Prix Galien.
Innowacje w medycynie. Polska odsłona światowego konkursu
Fot: materiały organizatora

Prix Galien już od ponad 40 lat nagradza najbardziej przełomowe osiągnięcia farmacji i medycyny. Nagroda, której nazwa pochodzi od imienia greckiego lekarza i filozofa Klaudiusza Galena, przyznawana jest firmom za opracowanie innowacyjnych produktów leczniczych i wyrobów medycznych oraz naukowcom za przełomowe dokonania.

Tegoroczna edycja konkursu Prix Galien Polska zostanie rozstrzygnięta w trzech kategoriach głównych - innowacyjny produkt leczniczy, innowacyjna praca badawcza oraz innowacyjny wyrób medyczny - oraz dwóch kategoriach specjalnych - innowacyjne rozwiązanie informatyczne dla medycyny oraz innowacyjna terapia rehabilitacyjna. Laureatów wybierze kapituła, w której zasiadają czołowi polscy naukowcy, posiadający niepodważalną wiedzę i doświadczenie niezbędne do oceny zgłaszanych innowacji.

Twórcą Prix Galien był francuski farmaceuta Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 roku. Konkurs corocznie jest przeprowadzany w 12 krajach: Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Portugalii, Szwajcarii, Włoszech oraz Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Co dwa lata organizowana jest edycja międzynarodowa wyłaniająca spośród lokalnych zwycięzców innowacyjny produkt w skali globalnej. W roku 2012, Prix Galien odbędzie się również w Polsce, Turcji, Izraelu oraz RPA. Organizatorem polskiej edycji jest wydawnictwo Elsevier Urban&Partner. Laureatów poznamy 20 listopada.

andy

857 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39