Inny wymiar - sąsiedzi. Zagrają Pustki

2011.10.01 00:00
Koncert zespołu Pustki, spacery szlakiem sławnych białostoczanek i modernizmu, wspólne śpiewanie i potańcówka na Rynku Kościuszki, pokazy filmowe - przed nami dwa finałowe dni festiwalu "Inny wymiar - sąsiedzi".
Inny wymiar - sąsiedzi. Zagrają Pustki
Fot: materiały organizatora
Pustki zaprezentują materiał z płyty "Kalambury"

Pustki założyli w 1999 roku gitarzysta Radek Łukasiewicz i śpiewający basista Janek Piętka. Do wspólnych prób zaprosili perkusistę, Grzegorza Śluza. Najlepszym miejscem na próby okazała się znajdująca się na podwórku domu Radka komórka, zwana przez wszystkich "pustkami". Zgodnie stwierdzili, że słowo jest na tyle enigmatyczne i wieloznaczne, że bardzo dobrze nadaje się na nazwę zespołu.
Następne kilka lat w historii zespołu to wiele zmian personalnych, niezliczone ilości koncertów zagranych w Polsce i za granicą, oraz dwa świetnie przyjęte przez krytyków albumy "Studio Pustki" (2001) i "8 Ohm" (2004). Na tym drugim krążku pojawiła się grająca na instrumentach klawiszowych i skrzypcach wokalistka Barbara Wrońska. W 2006 roku ukazała się trzecia płyta Pustek zatytułowana "Do Mi No". Na początku 2007 roku zespół opuścił basista Filip Zawada, a kilka miesięcy później wokalista i współzałożyciel zespołu Janek Piętka. Zespół postanowił jednak kontynuować działalność, funkcję głównego wokalu przejęła Barbara Wrońska, a w kwietniu 2007 basistą został Szymon Tarkowski, znany wcześniej z formacji Płyny. W nowym składzie zespół wydał płytę "Koniec kryzysu".

Podczas białostockiego koncertu będą promowali ostatni krążek "Kalambury", na którym znajdują się utwory napisane do wierszy takich poetów jak Leśmian, Wyspiański czy Broniewski.

Ponadto na białostoczan czekają dwa spacery - szlakiem sławnych białostoczanek i modernizmu. Więcej o nich piszemy tutaj.

Będą też wspólne śpiewy i tańce na Rynku Kościuszki, instalacja przestrzenna prac polskich malarzy międzywojnia (na budynku kina Forum) oraz pokazy filmowe, m.in. film "Wiosną" Michaiła Kaufmana, do którego na żywo zagra Olexander Kokhanovskyi.

Dokładny program festiwalu.

andy

1540 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39