Interesujesz się ekologią i ochroną przyrody? Zostań liderem eko-zmian!

2023.04.07 13:10
Młodzież, która interesuje się ekologią może wziąć udział w konkursie "Zostań liderem eko-zmian".
Interesujesz się ekologią i ochroną przyrody? Zostań liderem eko-zmian!
Fot: Pixabay

Koło Empatii Ekologicznej działające we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku organizuje konkurs "Zostań liderem eko-xmian". Jest on skierowany przede wszystkim do sympatyków ekologii, idei zero waste i ochrony środowiska.

Celem konkursu jest edukacja i zwiększenie zaangażowania uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych w promocję postaw obywatelskich w ekologii.

- Do uczestnictwa zapraszamy 2-5-osobowe zespoły młodzieży wraz z opiekunem-nauczycielem, które stworzą pracę w postaci dowolnego utworu/produktu reklamowego (plakat, film, piosenka lub wiersz) dotyczącego kampanii edukacyjnej na temat promowania postawy "bycia EKO" – troski o Ziemię i naturę poprzez np. oszczędzanie zasobów naturalnych, energii, pieniędzy, kupowania produktów ekologicznych, nadawania drugiego życia przedmiotom używanym, sadzenia drzew, robienia domków dla owadów zapylaczy, korzystania z roweru jako środka komunikacji - poinformował Dominik Sołowiej z Fundacji FCIS.

Prace konkursowe należy przesłać w formie cyfrowej na adres: liderzy.eko-zmian@wsfiz.edu.pl do 15 maja do godz. 23.59.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci: warsztatów w profesjonalnym studiu filmowym Eko-Influencerów, wycieczki w głąb Puszczy Knyszyńskiej z przewodnikiem oraz atrakcyjnych gadżetów elektronicznych i książek.

Finał konkursu wraz z prezentacją zwycięskich prac oraz galą wręczenia nagród odbędzie się w ramach Festiwalu Dla Matki Ziemi w dniu 31 maja o godz. 11.00 we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku przy ul. Ciepłej 40.

Więcej o projekcie: Liderzy Eko-Zmian.

Portal miejski BiałystokOnline.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1579 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39