"J*bię to wszystko. Wiosna nareszcie!" Maria Peszek w Zmianie Klimatu

2022.02.09 15:52
Maria Peszek - kobieta petarda. Czasem kontrowersyjna, czasem liryczna. Na pewno bardzo refleksyjna i wrażliwa na zjawiska społeczne. Zaśpiewa koncert 11 marca w Zmianie Klimatu.
"J*bię to wszystko. Wiosna nareszcie!" Maria Peszek w Zmianie Klimatu
Fot: Zuza Krajewska

Witać wiosnę z Marią Peszek? Wystarczy wybrać się do Zmiany Klimatu 11 marca. Odbędzie się tam jej koncert "Ave Maria na żywo wreszcie! J*bię to wszystko. Wiosna nareszcie!".

Maria Peszek to znana wokalistka, autorka świetnych, dających do myślenia tekstów. Czasem wyraża swoją złość dobitnie i bez ogródek. Była także aktorką filmową i teatralną. Karierę muzyczną rozpoczęła w 2005 r. tworząc widowisko muzyczne i płytę "Miasto mania". Trzy lata później nagrała album "Maria Awaria". Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z Peszek jedną z najpopularniejszych artystek polskiej sceny alternatywnej. W 2012 roku wydała trzeci album studyjny pt. "Jezus Maria Peszek", który był kolejnym sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym.

Jej następny album, zatytułowany "Karabin", ukazał się w 2016 r.

Maria Peszek zagra siedem wyjątkowych wiosennych koncertów. Po raz pierwszy zabrzmi pełen materiał z najnowszej, gorąco przyjętej przez fanów i okrzykniętej płytą roku przez tygodnik "Polityka" płyty artystki – "Ave Maria". Premiera płyty odbyła się 10 września 2021. Pierwszym singlem zostało nagranie "Virunga", dedykowane polskiej społeczności LGBT, a jako następne single wydano utwór tytułowy i "J*bię to wszystko". Tematycznie płyta porusza m.in. takie tematy jak prawa kobiet i mniejszości seksualnych, a także molestowania seksualnego w kościele katolickim w kolejnym singlu "Barbarka".

Marii towarzyszyć będzie band w składzie Kamil Pater, Jacek Prościński i Olo Walicki.

- Wszystkim nam brakuje światła, oddechu, wspólnego bycia razem. J*bię to wszystko. Wiosna nareszcie! to szansa na to właśnie. Chodźcie - zachęca artystka.

Koncert Marii Peszek odbędzie się w piątek (11.03), o godz. 19:00 w Zmianie Klimatu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

921 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39