Jagiellonia cierpi na nadmiar napastników. Jeden z nich musi odejść?

2018.02.07 11:34
Przyjście do Jagiellonii Romana Bezjaka sprawiło, że liczba napastników w białostockim klubie wzrosła do trzech. Miejsce na boisku jest jednak tylko jedno, co oznacza, że ktoś z dwójki Sheridan, Sekulski może niebawem opuścić stolicę Podlasia.
Jagiellonia cierpi na nadmiar napastników. Jeden z nich musi odejść?
Fot: Michał Kardasz

Początek rundy wiosennej coraz bliżej, zatem można już powoli typować jedenastkę, którą Ireneusz Mamrot wystawi na pierwsze oficjalne spotkanie w 2018 r. przeciwko Piastowi Gliwice. Pod nieobecność kontuzjowanego Mariana Kelemena pewniakiem w bramce jest Mariusz Pawełek, a w defensywie na pewno znajdzie się miejsce dla Guilherme, Mitrovicia i Runje. Romanczuk czy Frankowski także nie muszą się martwić o to, czy pojawią się w wyjściowym składzie na poniedziałkową (12.02) inaugurację wiosny.

Jeżeli chodzi o pozycję napastnika - tu również nie ma wątpliwości. Wyborem numer jeden będzie Roman Bezjak. Jeżeli jeszcze nie od meczu z Piastunkami (zawodnik wymaga wdrożenia do zespołu), to w późniejszym czasie już na pewno tak.

Dawno bowiem (o ile w ogóle) do białostockiego klubu nie przyszedł piłkarz z takim nazwiskiem. Bezjak to maszynka do strzelania goli, która zacięła się tylko w Niemczech. W Bułgarii czy też Chorwacji Słoweniec był gwiazdą i do każdego z czterech wywalczonych mistrzostw (trzy w barwach Łudogorca i jedno podczas występów w Rijece) dokładał swoimi bramkami sporych rozmiarów cegiełkę. A ponieważ Jagiellonia nie zwykła grać dwoma napastnika, trzymanie na ławce zarówno Sheridana, jak i Sekulskiego, jest kompletnie zbędne.

Dlatego też dużo mówi się o tym, że jeden lub drugi może niebawem zmienić klubowe barwy. Jako że kilka rynków transferowych zostało już zamkniętych, Sheridana łączy się przede wszystkim z kierunkiem azjatyckim, zaś Sekulskiego z polskim. Spekuluje się, że Irlandczyk może zasilić FC Seoul - sześciokrotnego mistrza Korei Południowej, natomiast urodzony w Płocku 27-latek wiązany jest z Sandecją Nowy Sącz.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1331 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39