Jagiellonia gromi w sparingu

2012.08.04 00:00
W rozegranym dziś w Dobrzyniewie Dużym spotkaniu kontrolnym Jagiellonia Białystok pokonała Dąb Dąbrowa Białostocka 8:0 (4:0). Żółto-czerwoni dominowali na boisku przez cały mecz i wygrali zasłużenie.
Fot: jagiellonia.net
Jagiellonia (czarne stroje) rozgromiła drużynę Dębu

Jagiellona mogła objąć prowadzenie w 11. minucie. Alexis Norambuena zagrał do Tomasza Kupisza, który wrzucił w pole karne do Macieja Gajosa. Nowy nabytek białostockiego klubu przestrzelił w dogodnej sytuacji. Chwilę później w polu karnym przewracany był Maciej Makuszewski i sędzia wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Tomasz Frankowski i pewnym strzałem pokonał golkipera Dębu. Jagiellonia podwyższyła w 18. minucie. Łukasz Tymiński zagrał prostopadle do Rafała Grzyba, który minął bramkarza i wyłożył piłkę dla Frankowskiego. "Łowcy bramek" pozostało dostawić nogę. Białostoczanie poszli za ciosem i kilka minut prowadzili już 3:0. Kupisz zagrał w pole karne do Makuszewskiego, który posłał piłkę w długi róg bramki drużyny z Dąbrowy Białostockiej. W 28. minucie niecelnie główkował Gajos, a po chwili przestrzelił Makuszewski. Dąb groźną akcję stworzył w 32. minucie. Robert Speichler zagrał do Michała Łabieńca, który wyłożył piłkę na 11 metr. Do futbolówki dopadł Maciej Orpik. Jednak jego strzał minął światło bramki. W odpowiedzi strzelał Kupisz i Grzegorz Nowajczyk miał spore problemy z obroną. W 41. minucie wybitą przez brmkarze Dębu piłkę przejął Tymiński. Zagrał szybko do Makuszewskiego, który nie zmarnował sytuacji sam na sam.

W przerwie trener Tomasz Hajto dokonał pięciu zmian w zespole. Pierwsza, warta odnotowania akcja miała miejsce w 57. minucie, kiedy to po uderzeniu z dystansu Macieja Gajosa piłka odbiła się od poprzeczki. Po chwili Gajos był już skuteczny. Zawodnik Jagi wykorzystał dośrodkowanie Filipa Modelskiego i z 11 metrów pokonał uderzeniem głową Pawła Bondziula. W 66. minucie było już 6:0. Tomasz Kupisz zagrał z rzutu wolnego na 16 metr, gdzie nie pilnowany Luka Pejović huknął z woleja. Minęły zaledwie trzy minuty a Jagiellonia znów zdobyła bramkę. Tym razem Kupisz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Dębu. Końcowy wynik ustalił Kupisz. Pomocnik białostockiego klubu uderzeniem z ponad 20 metrów pokonał Bondziula.

Jagiellonia Białystok - Dąb Dąbrowa Białostocka 8:0 (4:0). Bramki: Tomasz Frankowski 13 (k), 18, Maciej Makuszewski 26, 41, Maciej Gajos 60, Luka Pejović 66, Tomasz Kupisz 68, 71.

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik (46. Łukasz Skowron) - Alexis Norambuena (46. Filip Modelski), Michał Pazdan, Thiago Cionek (65. Luka Gusić), Luka Pejović - Tomasz Kupisz, Łukasz Tymiński, Rafał Grzyb (46. Tomasz Bandrowski), Maciej Makuszewski (46. Paweł Tarnowski) - 20. Maciej Gajos (65. Michał Pawlik), Tomasz Frankowski (46. Nika Dzalamidze).

Dąb Dąbrowa Białostocka: Grzegorz Nowajczyk (46. Paweł Bondziul) - Dominik Betko, Jacek Markiewicz, Michał Łabieniec, Krzysztof Rychtarczyk (54. Mateusz Dzienisik), Michał Kossyk, Paweł Chańko (81. Krzysztof Rychtarczyk), Krzysztof Biernacki (81. Maciej Orpik), Norbert Toczydłowski, Robert Speichler, Maciej Orpik (54. Ernest Konon).

Żółte kartki: Grzyb (Jagiellonia), Markiewicz (Dąb).