Jagiellonia II Białystok gotowa do walki o ligowe punkty. Pierwszy mecz już w sobotę

2021.02.24 11:20
Rezerwy białostockiej Jagiellonii kończą zimowe przygotowania do rundy wiosennej na szczeblu III ligi (gr. I). W ostatnim sparingu podopieczni Wojciecha Kobeszki pokonali Wissę Szczuczyn.
Jagiellonia II Białystok gotowa do walki o ligowe punkty. Pierwszy mecz już w sobotę
Fot: Jagiellonia Białystok

Choć zmagania na szczeblu piłkarskiej III ligi mają zostać wznowione dopiero w drugi weekend marca, to jednak część drużyn do rywalizacji przystąpi już wcześniej. W gronie tym jest Jagiellonia II Białystok, która z powodu pandemii koronawirusa ma do rozegrania kilka zaległych spotkań z rundy jesiennej.

Najpierw, dokładnie w najbliższą sobotę (27.02), ekipa trenowana przez Wojciecha Kobeszkę zmierzy się na boisku przy ul. Elewatorskiej z dobrym znajomym z regionu, a więc Ruchem Wysokie Mazowieckie. Tydzień później rezerwy Dumy Podlasia zagrają na wyjeździe z Legionovią, a następnie przeciwnikiem żółto-czerwonego zespołu będzie Concordia. Dopiero po stoczeniu tych 3 spotkań białostoczanie pozbędą się wszelkich ligowych zaległości.

Zimową przerwę drugi garnitur Jagiellonii spędził na 13. miejscu w tabeli, ale dobra i pewna gra w sparingach każe sądzić, że w najbliższych tygodniach lokata zajmowana przez Podlasian może ulec wyraźnej poprawie. Drużyna trenowana przez Kobeszkę zanotowała w sparingach komplet zwycięstw, pokonując takie kluby, jak: ŁKS 1926 Łomża (4:2), KS Wasilków (6:0), Wigry Suwałki (2:0) czy Warmia Grajewo (7:0). W ostatnich dniach Jagiellończycy okazali się też lepsi od Wissy Szczuczyn. W wygranym 2:0 starciu oba gole strzelił Maciej Twarowski.

Jagiellonia II Białystok - Wissa Szczuczyn 2:0 (0:0)
Bramki: Maciej Twarowski (x2)

Jagiellonia II Białystok: Gostomski - Żarejko, zawodnik testowany, Płoszkiewicz, Majsterek, Jarosz, Matras, Osipiuk, Lutostański, Karpiński, Matus. W meczu grali także: Czerech, Huczko, Maciejuk, Jarmołowicz, Wasilewski, Sakowicz oraz Twarowski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

962 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39