Jagiellonia znalazła następcę Marca Guala? Rozmowy trwają

2023.05.11 11:22
W kolejnym sezonie Marc Gual nie będzie już zawodnikiem Dumy Podlasia. Kto go zastąpi? Być może Dennis Srbeny, który aktualnie jest piłkarzem niemieckiego SC Paderborn.
Jagiellonia znalazła następcę Marca Guala? Rozmowy trwają
Fot: Grzegorz Chuczun

Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk, Jagiellonia jest zainteresowana ściągnięciem napastnika SC Paderborn - Dennisa Srbenego. Żółto-Czerwoni już teraz poszukują zawodnika, który będzie w stanie wypełnić lukę powstałą po odejściu Marca Guala i kandydatem na nowego snajpera Jagi jest właśnie Srbeny.

29-latek długo grał na niższych szczeblach piłkarskich w Niemczech, po czym przeniósł się on do Norwich City. W barwach tego zespołu rosły, bo mierzący 190 cm wzrostu, napastnik rozegrał 43 spotkania, w których zdobył 5 goli i zaliczył 1 asystę. Srbeny najpierw występował na poziomie Championship, a następnie zanotował 8 krótkich epizodów w Premier League (1 bramka).

W styczniu 2020 r. opisywany zawodnik wrócił do SC Paderborn, a więc do klubu, w którym wcześniej już grywał (sezon 2017/2018). Najpierw w Bundeslidze Srbeny pokonywał bramkarzy rywali 5-krotnie, a następnie po spadku do 2. Bundesligi 29-latek w 96 ligowych spotkaniach zdołał strzelić jeszcze 24 gole (dodatkowo 9 asyst).

Jeżeli Jagiellonii udałoby się ściągnąć Niemca, to byłby to transfer bezgotówkowy, gdyż opisywanemu piłkarzowi wraz z końcem czerwca kończy się kontrakt z SC Paderborn. Wiadomo jednak, że Srbeny oczekuje wysokiej pensji. Negocjacje w tej sprawie trwają, ale czy zakończą się one sukcesem, o tym dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39