Dom

Jak olśnić wnętrzem? Karnawał w pełni, zaskocz znajomych niebanalnym wystrojem

2020.01.10 07:25
Mamy karnawał. Wiele osób w tym czasie decyduje się na zorganizowanie domowego przyjęcia dla grona znajomych. Warto postawić na piękne dekoracje, w końcu karnawał nie trwa cały rok.
Jak olśnić wnętrzem? Karnawał w pełni, zaskocz znajomych niebanalnym wystrojem
Fot: pixabay.com

Jak udekorować dom na przyjęcie karnawałowe?

Sylwester, który już za nami, to jedynie wstęp do dłuższego okresu karnawałowych zabaw. A widowiskowe bale i huczne imprezy to zaledwie jedne z opcji, w których możemy wybierać w czasie karnawałowego szaleństwa. Dość często przyjęcia karnawałowe organizujemy na własną rękę, w domu. Z nietuzinkową dekoracją i ciekawie sporządzonym menu popularna wciąż domówka może być równie udana co bal w renomowanej restauracji.

Zabawa karnawałowa wprowadzi nas w dobry nastrój, ale duży wpływ na dobrą zabawę będzie też miał wystrój naszego mieszkania czy domu. Zatem domowe przyjęcie warto dobrze zaplanować. Gościom można doręczyć oryginalne zaproszenia, w których opiszemy formę organizowanego przez nas przyjęcia. Ciekawym pomysłem jest zaproponowanie np. motywu przewodniego imprezy, jakim może być tematyczny ubiór.

Tematycznie, z duchem charakteru imprezy

Warto, by karnawałowy wystrój naszego wnętrza był tematyczny i nawiązywał do charakteru urządzanego domowego "balu". Jeśli zdecydujemy się na imprezę, gdzie motywem przewodnim będą maski, to dobrze jest np. kilka z nich poustawiać w widocznych miejscach mieszkania. Takie maski karnawałowe można kupić lub wykonać samodzielnie z papieru i kolorowych, błyszczących dodatków. Tradycją już jest, że w karnawale wszystko się mieni i błyszczy, a co za tym idzie - karnawałowe dekoracje naszych czterech kątów też powinny być w takim stylu. Dużą atrakcją w przypadku takiego przyjęcia będzie dla gości możliwość samodzielnego przygotowania sobie masek na początku imprezy.

Taniec barw - szykownie z ozdobami

Ważnym punktem domowej imprezy jest jedzenie. Nie dość, że powinno być smaczne, to otoczka jego podania też powinna być niecodzienna. Ciekawy efekt uzyskamy dzięki szykownym dodatkom z ozdobnymi akcentami. Dobierając obrus czy serwetki, warto wybrać klasyczne wzory z połyskującą nutą. Przy takiej okazji możemy także sięgnąć po dekoracje z cekinami, brokatem oraz po bogato zdobione dodatki. Stół powinien mienić się barwami i blaskiem. W wielu marketach są dostępne fantazyjne akcesoria do napojów, np. kolorowe mieszadełka czy parasolki, które pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat imprezy.

Podczas karnawałowego ozdabiania mieszkania wszystko może się przydać. A im dekoracje są bardziej nietypowe i wyszukane, tym lepiej. Jak to w karnawale, można puścić wodze fantazji i zaszaleć. Mamy szerokie pole do popisu, w zależności od tego, na jaki motyw przewodni imprezy się zdecydujemy.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
1287 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39