Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i stworzyć biznesplan? - darmowe warsztaty

2022.08.09 15:22
Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku organizuje kolejne bezpłatne warsztaty.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i stworzyć biznesplan? - darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań.

Pierwsze warsztaty pt. "Zredukuj stres" zaplanowano na piątek (12.08). Podczas nich omówiona zostanie rola stresu w życiu człowieka, czynniki stresogenne czy analiza postaw życiowych. Uczestnicy wydarzenia poznają i praktycznie przećwiczą techniki relaksacji oraz inne techniki radzenia sobie ze stresem.

Kolejne spotkanie zaplanowano 23 sierpnia. Podczas niego można będzie dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Prowadzący opowiedzą, w jaki sposób zaprezentować siebie, by zapaść w pamięć rekruterom, jakie znaczenie ma mowa ciała i wygląd zewnętrzny kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej oraz o co może zapytać pracodawca. Eksperci zdradzą, jakie pytania padają najczęściej i które mogą sprawić najwięcej trudności.

25 sierpnia odbędzie się szkolenie pt. "Asertywność bez tajemnic". Podczas niego omówione zostanie pojęcie asertywności, rozpoznane zostaną zachowania czy techniki asertywne. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się też, jak budować postawę asertywną.

Dzień później chętni będą mogli poznać elementy biznesplanu. Dowiedzą się jak wygląda jego struktura i jakie są zasady tworzenia dokumentu.

30 sierpnia Wojewódzki Urząd Pracy zachęca do udziału w szkoleniu pt. "Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej". W trakcie spotkania omówione zostaną działania przygotowawcze, które są pomoce w założeniu własnej firmy. Eksperci powiedzą też, jakich formalności należy dopełnić chcąc założyć działalność i jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

Ostatniego dnia sierpnia odbędą się warsztaty "Bądź skuteczny w poszukiwaniu pracy". Wówczas omówione będą zasady pisania CV i listu motywacyjnego. Prowadzący powiedzą jakie błędy najczęściej pojawiają się w dokumentach aplikacyjnych, jakie są metody selekcji i rekrutacji oraz jak zapoznać się ze sposobami prowadzenia rozmów z kandydatami do pracy.

Informacje i zapisy: osoby zainteresowane mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: 85 74 97 241, 85 74 97 244, mailowo - biciz@wup.wrotapodlasia.pl, za pomocą formularza online lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w CIiPKZ Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39